Abdullah Leblebici

Abdullah Leblebici

Büyük projeler devam ediyor

Seydişehir de,  Millet Bahçesi, kuğulu vadisi, Seyit Harun projesi gibi kamuoyunun merakla takip ettiği ve sonuçlanmasını istediği, ilçenin marka değerini artıracak yatırımların devam etmesi memnuniyet yaratıyor.

Hükümetin ülke genelinde yaptırmaya başladığı Millet Bahçesi projelerini yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebi ile gereksiz buluyorum.

Ancak, mademki hükümet böyle bir karar aldı. Ülke genelinde Millet Bahçeleri yapılacak, o halde en kapsamlı projelerden birine sahip olmak için girişimler yapmayı da yerinde buluyorum.

Bu konuda Seydişehir belediye başkanı oldukça verimli bir çalışma yaptı.

Çevre şehircilik bakanı Murat Kurum ve bakanlık yetkilileri ile kurduğu iyi iletişim ile Konya nın merkez de dahil, tüm ilçeleri arasında en kapsamlı Millet Bahçesi projesini hayata geçirdi.

Çalışmalar başladı, yapılan açıklamalara göre 10 ay gibi bir sürede de tamamlanacak.

Millet Bahçesi projesinde Kafeterya, Kütüphane, Sosyal Donatı Alanları, Konferans Salonu, Tenis Kort, Voleybol, Basketbol, Futbol sahaları, Millet Kıraathanesi, yürüyüş parkuru, dinlenme ve piknik alanları, Oyun Gurupları ve Botanik Bahçesi yer alacak.

Yani, Alaattin tepesinin bir benzeri Seydişehir de yer alacak.

Yerleşim birimleri sanayi, turizm, spor, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında yatırım yaparak marka değerlerine katkı için yarış halinde diye zaman zaman dile getiriyorum.

Mevcut hali ile Konya nın en kapsamlı Projesi Seydişehir de hayata geçiriliyor, bunun ilçe için bir kazanç olduğunu düşünüyorum.

SEYİT HARUN 

Önemli projelerden biri de, Seyit Harun projesi. Yaşanan ekonomik krizler, araya seçimlerin girmesi çalışmaları geciktirdi.

Bu konuda çarşı esnaflar da zaman zaman şikâyetçi oldu.

Şikâyetleri ben de zaman zaman dile getirdim. Şunu da ifade edeyim, Seyit Harun projesinin geleceği ile ilgili hiç endişem olmadı.

Konuyu başkan Tutal Büyükşehir belediyesi nezdinde sürekli olarak gündemde tuttu.

Büyükşehir belediye başkanı Uğur İbrahim Altay'ın da projeye sıcak baktığını biliyorum.

Bu sebeple çalışmalar mutlaka tamamlanacaktır. Halkımız endişe etmesin.

Nihayet, çalışmalar başladı, konu ile ilgili belediye başkanı Mehmet Tutal bir açıklama yaptı.

Başkan Tutal;

Seyit Harun Veli Çevre düzenlemesi çalışmasıyla birlikte ilk etapta kafe ve dinlence alanlarımız hayata geçecek. Kafemizin yanında vatandaşlarımızın bu alandan daha fazla yararlanabilmesi amacıyla peyzaj alanları oluşturuyoruz. Meydanımızda çocuk oyun parkı, yürüyüş alanları, kamelya ve banklar, dinlence alanları ve süs havuzu hayata geçirilecek. Tüm çalışmalarımız tamamlandığında Seydişehir’imiz önemli bir cazibe merkezine daha sahip olacak. Projemizin tekrardan ilçemize hayırlı olmasını diliyorum”  diyerek çalışmaların başladığını resmi ağızdan duyurdu.

Seyit Harun projesinde başlatılan çalışmaların 120 günde tamamlanacak olmasını önemsiyorum.

Zira uzun süre Çarşı esnafının yarım kalan projenin devamı için yoğun talepleri olmuş, geciken proje ile de esnaflar ekonomik yönden mağduriyet yaşamıştı.

Tekrar başlayan çalışmalar ile bölge görsel güzelliğe kavuşacağı gibi, cazibe merkezi haline geleceği için, ilçe içinden ve dışından ziyaretçilerin ilgisini çekecek, böylece çarşı esnafının ekonomik kazanımları artacaktır.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar