Abdullah Leblebici

Abdullah Leblebici

İnsan olarak ilerimi gediyoruz, geriye mi?

Belediyenin, park ve mesire alanlarında bulunan oyun gurupları ve kamelyalara kırılarak zarar verildi paylaşımını okuyunca, kendi kedime dedim ki, “yok ya böyle bir şey olamaz” sonra bir daha okudum gözlerime inanamadım gerçekmiş.

Konu ile ilgili Başkan Tutal’ ın yaptığı açıklamalardan alıntılar vermek istiyorum.

Sosyal alanlara ve parklara verilen zararların yapılan çalışmalara ve verilen emeğe zarar vermek olmadığını tüm Seydişehir halkına yapılan bir saldırı olduğu,

Vatandaşların aileleri ile hoşça vakit geçirebilmesi için yapılan park ve mesire alanlarının korunmasına yönelik Şehrimizin yaşanabilir bir yer olması için hep birlikte çalışmalıyız.

Sizlere düşen görev ise yapılan bu hizmetlere sahip çıkmak ve onları korumaktır. Birbirimizin hakkına riayet edip saygı göstereceğiz. Kul ve kamu malını gözeteceğiz.

Seydişehir Belediyesi olarak bizlerin en büyük görevi, ilçede yaşayan her bir hemşerimizin ihtiyaç duyduğu hizmeti vermek, vatandaşlarımızın rahatı ve mutluluğuna katkı sunmaktır. Bunu yaparken de tüm hizmetlerin, tesislerin, yapıların ve projelerin parasının da vatandaşlarımızın vergileriyle hayata geçtiği hassasiyetine büyük özen gösteriyoruz.

Biz böylesine titiz bir tutum içerisindeyken ilçemize kazandırdığımız parklarımızın, tesislerimizin ve sosyal alanlarımızın kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zarar verilmesi, bizleri ziyadesiyle üzmektedir.

Zira söz konusu alan, eser ve tesislerin tamamı birer kamu malıdır ve tüm Seydişehir’de yaşayan herkese aittir. Hepimizin ortak malı olan tesislere yapılanlar sadece bizlerin çalışması ve emeğine değil, tüm hemşerilerimizin hakkında da yapılmış bir saldırıdır.

Kamu malına zarar verenler aslında farkında olmadan kendi mallarına zarar vermiş oluyorlar. Ne yazık ki toplum içerisinde bu tür uygunsuz art niyetli kişi veya kişiler her hafta Millet parkımızda yapılan çalışmalara sürekli zarar vererek kendilerince rahatlıyorlar. Bizde bu konuda artık gerekli yerlere başvuru yaparak suç duyurusunda bulunduk.

Gerekli tahkikat ve araştırma sonucunda tespit edilen kişi veya kişilere gerekli cezai işlem yapılacaktır. Halkımızın bu konuda bizlere destek vermesini bu tür olaylara şahit oldukları zaman emniyet güçlerimize veya Belediye ekiplerimize ihbarda bulunmasını talep ediyoruz. Nasıl ki insanlar evlerindeki eşyaları kırıp tahrip ederek zarar vermiyorsa bu kamu mallarına da hiçbir şekilde zarar vermemelidir. Halkın malına zarar vermek, kırmak kendi malımıza, çocuklarımızın geleceğine zarar vermektir” diyor başkan.

Kimse olaya siyasi bakmasın, bu ifadelere katılmayanlar da lütfen güzel memleketimizi terk etsin.

Bu nasıl bir edep, hayasızlık, ihanet veya her ne derseniz deyin, hoş görülebilecek bir tarafı yok.

Bu ihaneti yapanların, evlerine ve eşyalarına aynı saldırı yapılsa tepkileri ne olurdu. Edepsizler bu memleket bizim evimiz evimize niçin saldırıyorsunuz?

Benim evime saldırmaya ne hakkınız var.

Yaptığınız her saldırının sokağınızdaki bir çukurun kapanmasını ötelediğini, evlerimize temiz içme suyu getirilmesini olumsuz etkilediğini, sokaktaki çöpünüzün alınmasının geciktirdiğini, daha bir sürü hizmetin gecikmesine sebep olduğunu bilmez misiniz?

Nasıl bir kafa yapınız, nasıl bir siyasi düşünceniz, nasıl bir ihanetiniz var. İnsan kendi ayağına kurşun sıkar mı?

Nasıl bir edep sahibisiniz, sizler bu tahribatı yaparken, vatandaşlar sizi görse linç etse, size soruyorum suçlu olur mu?

Yapmayın etmeyin kendi ellerinizle kendi evinize zarar vermeyin ve kendiniz şu soruyu sorun.

İnsan olarak ilerimi gediyoruz, geriye mi”

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.