1. YAZARLAR

  2. İbrahim Karabacak

  3. Resmin bütününü görmek
İbrahim Karabacak

İbrahim Karabacak

Yazarın Tüm Yazıları >

Resmin bütününü görmek

A+A-

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, geçtiğimiz hafta 7-8-9 Ekim 2016 tarihlerinde büyük bir organizasyona imza atarak; Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan,  Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şube Başkanı Recep Çınar, ASKF yönetim kurulu üyelerini, kurullarını, faal amatör spor kulüplerinin başkanlarını-yöneticilerini ve basın mensuplarını Antalya’da 3 gün ağırladı. Genel anlamda sporun içindeki bireyleri sezon öncesi tanışma, kaynaşma ve moral depolama adına gerçekleştirdiği etkinlikle Konya ASKF her zaman ki gibi farkındalık oluşturdu. Yaklaşık 150 amatör spor dostunun katıldığı proğramın ikinci gününde yapılan seminer ile de kulüp temsilcilerini bilgilendirdi.

‘Başkanlar Kurulu Toplantısı’ adı altında gerçekleşen toplantının ilk bölümü; Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay'ın açılış, tanıtım konuşması ile başladı ve federasyonun çalışmalarının yer aldığı slayt gösterisi ile devam etti. Daha sonra Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz ilimizde devam eden ve tamamlanan spor tesisleri ile ilgili slayt gösterisi eşliğinde bilgilerin yer aldığı sunumunu yaptı. İlk bölümün sonunda Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, daha önce başkanlığını yaptığı Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda 1998 yılından bu yana gerçekleşen hizmetler noktasında beraber çalıştığı kulüp başkanlarını, yöneticilerini anarak geldiği noktada burada olan olmayan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarının emeğinin olduğunu belirttiği duygu yüklü bir konuşma yaptı. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın, 2. Bölümünde ise; Atiker Konyaspor ve Konya Anadolu Selçukspor Futbol Gelişim Akademisi Koordinatörü Cihan Önal, amatör spor kulüplerinin altyapıları ve Konyaspor ile ilişkileri konusunda bilgilendirmeler yaptı. Amatör spor kulüp yöneticileri söz aldığı soru-cevap kısmında görüş ve önerilerini paylaştılar. Konya Futbol İl Temsilcisi H.İbrahim Samur yeni sezonun kulüplere hayırlı olmasını dileyerek çeşitli konular hakkında bilgiler verdi. Proğram Konya Amatör Küme 2016-2017 Futbol Sezonu, Süper Grup ve 1.Amatör Küme kura çekiminin yapılması ile sona erdi ve tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür edildi.

İlimizde 1986 yılında 15 amatör spor kulübünün bir araya gelmesi ile kurulan ve içinde bulunmaktan gurur duyduğum Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, faaliyetlerini yıllar içinde başarıyla yürütmüş 1998 yılında Mehmet Baykan’ın başkan olması ile misyonunu ve vizyonunu belirleyerek; her yaştan bireyin sporu yaşam biçimi haline getirmelerini sağlayarak, aynı zamanda, spor yapmayı çağdaş yaşamın bir gereği olarak algılayan, şehrimizi tüm ülke çapında farklı platformlarda temsil edecek amatör spor kulüpler kurulmasını sağlamış, desteklemiş ve bir çok ilklere imza atmıştır. 2011 yılında Mehmet Baykan’ın, Spor Genel Müdürü olması ile başkanlığa seçilen Remzi Ay ve yönetim kurulu üyeleri, amatör spor kulüplerinin ve performans sporunun gelişmesinde öncülük eden bir sivil toplum kuruluşu olarak; eğitim, organizasyon ve etkinliklerini kendilerine verilmiş bir görev sayarak yeni yeni projelerle yollarına devam etmektedirler.

Biraz daha açarsak; Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun görevi; ilinde kurulan amatör spor kulüpleri, yöneticileri ve sporcuları arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak, amatör spor kulüplerini desteklemek, hangi spor branşında olursa olsun uğraş veren kulüplerimize yardımcı olmaktır. Türk sporunun çağdaş seviyeye çıkarılmasında katkı yapmak, başta devlet kuruluşlarıyla olmak üzere tüm gönüllü spor kuruluşları ile aile anlayışı içinde elele çalışmaktır. Sporun barış, kardeşlik ve sevgi olduğu düşüncesini yaygınlaştırabilmek, yarışmaların bir savaş, müsabaka alanının da savaş alanı olmadığını, sporun sevgi ve barış olduğunu anlatabilmektir.

Sonuçta hizmetler ve görevler noktasında dar çerçeveden değerlendirmemek ve büyük fotoğrafa bakıp amatör spor kulüplerinin ve ASKF’lerin önemini anlamak ve resmin bütününü görmek gerekiyor diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın.

Bu yazı toplam 1379 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.