Türk yatırımcılar dünya liginde yer almalı

Türk yatırımcılar dünya liginde yer almalı

Rixos Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, AKTİSADın düzenlediği İş Dünyası Tecrübe Paylaşım Toplantısına katıldı.

 Konyalı işadamlarıyla bir araya gelen Tamince, Türk müteşebbislerin küresel sermayelerle rekabet etmeyi hedeflemesi gerektiğini kaydetti. 
Türkiye’nin özellikle Müslüman ülkelerdeki güçlü konumunu ihmal etmemesi gerektiğini vurgulayan Tamince, “Bizim yanı başımız Irak. Şu anda özelleştirmeler yapılıyor. Irak’ta servet paylaşılıyor, zenginlikler dağıtılıyor. Yarın Suriye açılacak. Suriye’de GSM operatörü Konyalılar olamaz mı diye niye biz kendi kendimize sormuyoruz” dedi. 
Tarım sektörünün kalbi konumundaki Konya’nın önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Tamince şunları kaydetti: “Libya Sosyalist bir devlet olduğu için bütün vatandaşın ekmeğini kendisi veren bir ülke. Ve en fazla buğday ithal eden ülkelerden bir tanesi. Şimdi böyle bir fırsat varken Konya niye Libya’nın bütün buğdayını vermesin. Veya bu konuda neden Libyalılarla birlikte yatırım yapmamalı. Libyalılar bana soruyorlar, Ukrayna veya Kazakistan’da buğday yatırımı yapabilir miyiz diye. Çünkü bu sürekli bir ihtiyaç. Paraları da var ellerinde. Bunun gibi birçok konu etüd edilebilir, üstüne gidilebilir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.