İzcilerden sevgi yürüyüşü

İzcilerden sevgi yürüyüşü

Konya İl İzci Kurulu, 2009 yılı izcilik haftası kutlamaları çerçevesinde dün Özel Enderun Eğitim Kurumları izcilerininkatılımı ile İzci Sevgi Yürüyüşü gerçekleştirdi ve vatandaşlara çiçek dağıttı.

 Yürüyüş  saat 13.45’te Karatay Özel Enderun Eğitim Kurumlarından başladı ve saat 14.00’de İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal makamında ziyaret edildi. Ankara yolu, Adliye Bulvarı ve Zafer’den sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde sona eren bu yürüyüşün her sene geleneksel hale getirileceği belirtildi. Özel Enderun Müdürü İlhan Yılmaz’ın başkanlığında bir grup izci gazetemizi ziyaret ederek çiçek takdiminde bulundu.
İl İzci Kurulu Başkanı Mustafa Parlatan, şunları söyledi: “Dünyanın hemen her yanında ve ülkemizde  savaş, ölüm, kavga, dövüş haberlerini yazılı ve görsel basından takip etmekteyiz. Bu tür olayların meydana gelmesinde  toplumsal bunalımların önemli bir yeri vardır. Toplumsal bunalımların, kavga ve dövüş ortamının tek ve en güçlü doğuş sebebi sevgi ve hoşgörü eksikliğidir. Bunun en doğru tedavi yolu ise sevgiyi aramak, yaşamak, uygulamaktır. Hoşgörülü olursanız seversiniz, sevilirsiniz. Karar verirseniz ve de bu yolda çalışırsanız her şeye ulaşırsınız. Bizler inanıyoruz ki bu dünya bir sevgi uğruna yaratılmıştır Biz izciler ailemizi, liderimizi, yurdumuzu ve milletimizi çok severiz. Ecdadımız, inandığı- sevdiği değerler için canını vermekten bile çekinmemiştir.  Sevgi, Türk Milletinin en önemli moral değeridir. Bu nedenle izciliğin 102. yılında kutladığımız izcilik haftasındaki faaliyetlerimize bir sevgi ve hoşgörü abidesi olan Hz. Mevlana’nın şehrinde, hoşgörünün, sevginin, barışın ve kardeşliğin  hakim olduğu   bir dünyada yaşamak temennisiyle izci sevgi yürüyüşü ile başlayalım istedik.”
İzciliğin insanın maddi eğitiminin yanı sıra moral değerler eğitimine de önem verdiğini kaydeden Parlatan, yürüyüşte görev alan tüm izcileri tebrik etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.