Hedef, fuar merkezi olmak

Hedef, fuar merkezi olmak

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü İlhan Ersözlü, 2009 yılında farklı sektörlerde gerçekleştirecekleri 21 fuar ile 400 binin üzerinde ziyaretçiyi Konya'da buluşturmayı planladıklarını söyledi.

 
Ersözlü yaptığı açıklamada, üretici ve tüketiciyi bir araya getirerek katma değer sağlayan fuarların, düzenlendiği kentin ve ülkenin ekonomisine önemli katkılar sağladığına dikkati çekti. 
Bu çerçevede kendilerinin de Konya'da düzenledikleri fuarlarla bu katkıya ortak olmaya çalıştıklarını ifade eden Ersözlü, ''2008 yılında 4 salonda düzenlenen, bölgesinin en büyük tarım ve makine fuarlarının da içinde bulunduğu 18 ayrı ihtisas fuarına ev sahipliği yaptık. 2 bine yakın firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşen fuarları, yurt içi ve yurt dışından başta Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yaklaşık 360 bin kişi ziyaret etti'' dedi. 
Bu yıl da 5-8 Mart 2009 tarihleri arasında ART Fuar Organizasyon tarafından gerçekleştirilen Konya 23. Ayakkabı, Yan Sanayi ve Moda Fuarı ile Konya'da 2009 yılı fuarlarına başlandığını hatırlatan Ersözlü, fuarların, 18 Mart Çarşamba günü açılışının yapılacağı, ülkenin alanında en fazla ziyaretçi çeken Tarım Fuarı ile devam edeceğini bildirdi. 
BU YIL, 21 FUARA 400 BİN ZİYARETÇİ
Ersözlü, 2009 yılını da Konya için büyüme yılı olarak öngördüklerini belirterek, şu bilgileri verdi: 
''Yıllardır büyük başarıyla gerçekleştirilen ve her biri sektörlerinde marka haline gelen fuarlarımızın yanı sıra bu yıl ilk kez sektörlerin bu bölgedeki önemi ve gelişimine paralel olarak katma değer yaratacağına inandığımız, BİSKON (Konya Bisküvi, Çikolata, Şekerleme Fuarı) ve KONDÖKÜM Fuarı'nı (Konya Döküm Teknolojileri, Kalıp, Paslanmaz Çelik ve Metaller Fuarı) gerçekleştireceğiz. 2009 yılında gerçekleştireceğimiz 21 fuar ile 2 binden fazla katılımcıyı ve 400 binin üzerindeki ziyaretçiyi Konya'da buluşturacağız.'' 
HEDEF, FUAR MERKEZİ KONYA
TÜYAP Konya olarak, düzenlenen bu fuarlarla bölgenin ticaretine, sanayisine, sosyal ve ekonomik hayatına önemli katkılarda bulunmaya devam edeceklerini anlatan Ersözlü, hedeflerinin, Konya'yı her yıl ortalama 25 fuarın yapıldığı, bir fuar merkezi haline getirmek olduğunu bildirdi. 
Ersözlü, bu yılın dünyada yaşanan küresel kriz nedeniyle sanayiciler için biraz sıkıntılı geçebileceğini ancak, tanıtım ve reklam faaliyetlerini üst düzeyde tutan firmaların krizden en az hasarla çıkacağını, bu nedenle fuarların önemli olduğunu sözlerine ekledi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.