Zade Vital sağlık dostu

Zade Vital sağlık dostu

Keten tohumu, nar çekirdeği ve üzüm çekirdeği yağı içerisindeki esansiyel yağ asitleri ile kalp sağlığınızı korumada en büyük destekçileriniz arasında yer alıyor.

Kalp-damar hastalıkları, tüm dünyada ve Türkiye'de en sık görülen ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alıyor. Hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme ve aşırı stres, kalp hastalıklarını tetikleyen faktörlerin başında geliyor. Soğuk Pres yöntemi ile elde edilmiş yağlar; bileşimlerinde yüksek oranda bulunan tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri, yağda çözünen değerli vitaminler ve güçlü antioksidan bileşikler ile kalp-damar sağlığını korumaya yardımcı olurlar. Ayrıca  esansiyel yağ asitleri, damarlarda tıkanmalara yol açabilecek maddelerin birikimini engellemeye yardımcıdırlar. Günümüzde tekli ve çoklu doymamış yağ asitlerinin kalp ve damar sağlığı için önemli oldukları yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır.  Keten tohumu yağı, içerdiği bitkisel Omega 3 yağ asidine bağlı olarak damar sertliğini önlemeye, kan lipid seviyelerini ve kan basıncını düzenlemeye yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

Nar çekirdeği yağında ise, sadece nar çekirdeğine özel punisik asit (Omega 5) bulunuyor. Punisik asit oldukça güçlü antioksidan özelliğe sahip. Bunun yanında bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olabilmektedir.

Keten tohumu, üzüm çekirdeği ve nar çekirdeği yağlarının kalp-damar sağlığı üzerindeki önemini vurgulayan Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR Yönetim Kurulu Üyesi ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ulvi Zeybek; Keten tohumu yağı, içerdiği bitkisel Omega 3 yağ asidinin (ALA) damar sertliğini önleyici özellikleri ile kalp-damar sağlığını korumaya yardımcı olabilmektedir. Ayrıca keten tohumu yağının, kalsiyum emilimini de artırdığı saptanmıştır. Nar çekirdeği yağında bulunan punisik asit (Omega 5 ) ise bağışıklık sistemini uyararak vücut direncini artırmaya destek olabilmektedir. Antioksidanlar, bizi birçok kronik ve dejeneratif hastalıklardan koruyan en güçlü silahlardır. Prof. Dr. Ulvi Zeybek, üzüm çekirdeği yağına da değinerek; yapısında doğal olarak bulunan E vitamininin yağa geçen fenolik bileşiklerin güçlü antioksidan etkileri sayesinde kötü kolesterol olarak bilinen LDL’yi azaltmaya, iyi kolesterol olarak bilinen HDL’yi artırmaya yardımcı olabileceğini belirtti.

 Ege Üniversitesi ARGEFAR işbirliği ile bugün 8 yıla ulaşan AR&GE çalışması sonucunda geliştirilen Zade Vital®; meyve ve tohumlardan Soğuk Pres ile elde edilmiş ve farklı kullanımlara yönelik 7 ayrı formda sunulan toplam 200'ün üzerinde ürün içeriyor. Zade Vital® Soğuk Pres keten tohumu, nar çekirdeği ve üzüm çekirdeği yağlarının kullanımı da son derece kolay. Sıvı formu besin desteği olarak günde 1-2 tatlı kaşığı içilebilir. Yumuşak kapsül olarak da üretilen Zade Vital® Soğuk Pres keten tohumu, üzüm çekirdeği ve nar çekirdeği yağı, 6 yaş üstü kapsül yutabilen çocuklarda günde 1-2 kapsül, yetişkinlerde ise günde 2-4 kapsüle kadar kullanılabiliyor. Zade Vital® tarafından piyasaya sunulan Zade Vital® Soğuk Pres keten tohumu, üzüm çekirdeği ve nar çekirdeği yağı Türkiye’nin dört bir yanında sadece eczanelerde yer almaktadır. Zade Vital® ürünleri, toplumun ilk müracaat ettiği danışma noktası eczanelerde, eczacılarımız tarafından tüketicilere tanıtılmakta ve güvenle sunuluyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.