Yürüyemeyen eşi için 10 çuval kapak topladı

Yürüyemeyen eşi için 10 çuval kapak topladı

Konyanın Kulu ilçesinde ayakkabı boyacılığı yapan bir kişi, geçirdiği ameliyat sonrası 36 yıldır yürüyemeyen eşine tekerlekli sandalye alabilmek için 10 çuval mavi kapak topladı.

Konya’nın Kulu ilçesinde ayakkabı boyacılığı yapan bir kişi, geçirdiği ameliyat sonrası 36 yıldır yürüyemeyen eşine tekerlekli sandalye alabilmek için 10 çuval mavi kapak topladı. Topladığı kapaklarla nasıl akülü sandalye alacağını bilemeyen fedakar koca, uzatılacak yardım elini bekliyor.

Kulu ilçesinde ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan Bayram Atçeken (56), 18 yaşında geçirdiği kalça çıkığı ameliyatı sonrası yürüyemeyen eşi Iraz Atçeken’nin (54) 36 yıldır tüm bakımını kendisi yapıyor. Baston yardımına rağmen ayakta durmakta zorlanan eşinin bu durumuna üzülen Bayram Atçeken, maddi durumu iyi olmadığı için eşine akülü tekerlekli sandalye alamadı. Yakın bir zamanda toplanan mavi kapaklarla akülü sandalye alabileceğini öğrenen Bayram Atçeken, yolda bulduğu pet şişelerin mavi kapaklarını toplamaya başladı. Bu sayede 10 çuval mavi kapak toplayan Bayram Atçeken, ancak topladığı kapaklarla nereye başvuracağını bilemeyince çaresiz kaldı. Topladığı kapaklarla eşine bir an önce akülü sandalye almayı arzulayan Ramazan Atçeken, şimdi kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

36 YILDIR EŞİNE BAKIYOR

Kapakları büyük umutlarla topladığını ancak nereye götüreceğini bilemediğini belirten Bayram Atçeken, “Ben hem ayakkabı boyayıp hem de hanıma bakıyorum. İşlerini ben görüyorum. Bu kapakları nereye vereceğimi bilemiyorum. Ayakkabı boyayıp zor geçiniyorum. Çok perişanız. Oğlum 6 ay iş bulursa çalışıyor. Bulamazsa 6 ay çalışmıyor. Bir işte bulamadım kendisine. Kendim de bu boya sandığıyla geçiniyorum. Bu kapakları da biz ne yapacağız. Hanım özürlü bir elektrikli araba istiyorum. Bilemiyorum, sizden yardım bekliyorum” dedi.

18 yaşında kalça çıkığından ameliyat olduğunu ifade eden Iraz Atçeken ise, “Kalçamda platin var. Sol dizimde de platin var bükülmüyor. 54 yaşındayım o günden bu güne kadar kocam benim işimi gücümü yapıyor. Kocamla geziyorum. İşlerimi o yapıyor. Bana kapak topladı ama nereye vereceğimizi bilemiyoruz. Biz, bir yardım istiyoruz. Elektrikli sandalye istiyorum. Hiçbir yere çıkamıyorum, gezemiyorum, bunalıyorum evde. 10 çuval kapağı nereye vereceğimizi bilemiyoruz. Allah rızası için yardım istiyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.