Yunak’ta yeniden uyanış

Yunak’ta yeniden uyanış

Türk siyasetinde unutulmaz bir yeri olan Erbakan'ın siyasete ilk başladığı Yunak'ta belediye başkanlığına aday olan Bilal Uludağ, ilçede Milli Görüş ruhunu yeniden canlandırmayı hedefliyor

Bilal Uludağ, 1957 Yunak doğumlu. 1975 yılında İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Siyasete ilk olarak 1973- 1977 yılları arasında MTTB Bölge Başkanlığını yaparak başladı. 1982- 1993 yıllarında ise Saadet Partisi Yunak İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2002 yılındaki genel seçimlerde Saadet Partisi’nden Konya Milletvekili Adayı oldu. Saadet Partisi Teşkilatlarında çeşitli görevler aldı. Evli ve üç çocuk babası olan Uludağ, Saadet Partisi Konya İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütüyor. Saadet Partisine yıllarını vermiş biri olan Uludağ, şimdi de Yunak İlçesi Belediye Başkanlığı’na talip oldu. Uludağ, başkan seçildiği takdirde tarımı, hayvancılığı, önemli yolların ortasındaki stratejik konumu ve ipek halıcılığına rağmen hak ettiği değeri bulamayan Yunak ilçesini bir cazibe merkezi haline getireceğini söyledi. İlçeyi kalkındırmak için gece gündüz çalışacağını aktaran Uludağ, ilçeyi göç veren bir yer olmaktan çıkaracağını anlattı.

Başkan seçilmesi halinde gerçekleştireceği çevre projelerden bahseden Uludağ, “Mesire yerleri ve sosyal tesis alanlar oluşturacağım. Şehir içindeki mevcut dereleri ıslah edeceğim. Ağaçlandırma çalışmalarına ağırlık vereceğim” dedi.
İlçenin sorunlarına da eğileceğini aktaran Uludağ, “Ulaşım sorunlarını çözmek için şehrin 4 giriş yolunu da çift yol yapacağız. Kentin ortasından açıkta akan kanalizasyon suyunu arıtma tesisi kurarak bu pis suyu ıslah edeceğim ve içme suyunu kanalizasyondan ayıracağım. Böylece Yunaklılar içme sularını gönül rahatlığı ile içebilecek. Kanalizasyondan yayılan kötü kokuyu da çekmek zorunda kalmayacak. Kentin göbeğinde olan pazaryerini daha uygun bir yere taşıyacağım” diye konuştu. 
TARIM ALANINDA HEDEFLER
“İlçe için büyük önemi olan tarım ve hayvancılığa da destek olacağım” diyen Başkan Adayı Uludağ, üretim alanlarını genişletip çiftçinin üretebileceği tarım ürünlerinin alternatifini arttıracağının altını çizdi. İlçeye toprak analiz merkezi de kurdurtacağını işaret eden Uludağ, “Başkan olduktan en kısa zaman sonra Yunaklı çiftçilerin hizmetine sunulacak bir buğday borsasını açacağız. Hayvancılığı desteklemek için de hayvan pazarları, et ve et ürürleri entegre tesisi, süt ve süt ürünleri entegre tesisi yapacağız. Ayrıca, ilçe için bir diğer öneme sahip olan ipek halıcılığını desteklemek için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.    
Vatandaşın faydalanabileceği birçok sosyal hizmet gerçekleştireceklerine değinen Uludağ, bu hizmetleri şöyle sıraladı: “İçerisinde kafeterya, yüzme havuzu, kütüphane gibi genç nüfusun yararlanabileceği bir Gençlik Kültür Merkezi, yılda en az bir defa vatandaşın gönlünce eğlenebileceği pancar, buğday ve kuzu festivalleri, insanların rahatça piknik yapabileceği mesire alanları, hamam, sauna ve yüzme kompleksleri.”
Seçilmesi halinde ilçesinin ekonomik olarak kalkınması için birçok yatırıma imza atacaklarını kaydeden Uludağ, ilçedeki imar meselesini halledeceğini, yap- işlet- devret modelini uygulayarak yatırımlara ön ayak olacaklarını ve hizmetlerinin verimli olması için Ar- Ge çalışmalarına önem vereceğini aktardı. Yatırımlarının bunlarla bitmediğini belirten Uludağ, “Bu yatırımlardan başka ilçe halkı için doğalgaz, araç muayene istasyonu, taş kırma ve mucur işletme şantiyesi, su şişeleme tesisi ve ilçede büyük ihtiyaç olan bir yüksek okul gibi daha birçok yatırımları gerçekleştireceklerini aktardı. 
ERBAKAN HOCA’NIN İLK GÖZAĞRISI
Yunak’ın Necmettin Erbakan’ın siyasete ilk başladığı yer ve Milli Görüş ruhunun filizlendiği yer olması nedeniyle gönüllerinde büyük bir yeri olduğunun altını çizen Uludağ sözlerini şöyle devam etti: “İnşallah seçilip başkan olursak ahlâk ve maneviyata azami derecede önem vereceğiz. Milli ve manevi derneklere, kurumların hizmetlerine yardımcı olacağım. Değişik kanaat önderleri ile bir araya gelip istişare toplantıları yapacağım. Belediye hizmetlerinde herkese eşit davranacak, oy veren veya vermeyen ayırt etmeyeceğim.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum