Yıldız: Seçim gecesi sabaha kadar nöbetteyim

Yıldız: Seçim gecesi sabaha kadar nöbetteyim

Yıldız, seçim gecesi yaşanabilecek elektrik kesintisi haberlerine yönelik açıklama yaptı.

 

Enerji Bakanı Taner Yıldız, seçim gecesi yaşanabilecek elektrik kesintisi haberlerine yönelik net bir açıklama yaptı. Yıldız, “Kimse trafoların, elektrik direklerinin arkasına sığınamayacak. Seçim gecesi takip üssünde olacağım. Kediler veterinerleri dinlerse memnun olurum. Seçim gecesi sabaha kadar nöbettyim” dedi. Taner Yıldız’ın Vatan Gazetesi’ne verdiği röportaj satır başları şöyle:
- Seçim günü öğleden sonradan itibaren kontrol merkezinde, ekranların başında olacağım. 8 Haziran sabahına kadar da bizzat yöneteceğim Türkiye’nin her noktasında, elektrik ile ilgili her türlü gelişmeyi.

- Ankara Gölbaşı’na kurduğumuz merkezde, 21 dağıtım bölgemiz ile on-line bağlantıda olacağız. Basına ve dolayısıyla kamuoyuna açık şekilde... Herhangi bir aksaklık olması halinde, herkes ekrandan görebilecek ve buradan anında müdahale imkânımız olacak. 686 trafo merkezimiz var. 8 bine yakın çalışanımız görev başında olacak. İzinleri kaldırdık.

- Seçim güvenliği ile ilgili, enerji kaynaklı bir sıkıntı öngörmüyoruz. Ancak atmosfere açık bir işletmeyiz ve hiçbir şey yüzde 100 garanti değildir. Seçim günü, fırtınalı bir hava ön görülmüyor. O yüzden bunların her birisini değerlendirdik.

- Böylece, kimse trafoların, elektrik direklerinin arkasına sığınamayacak bu seçimde. Bu zaten çok istismar edilen bir konu. Bakın son iki seçimde, yerel seçimlerde 47, cumhurbaşkanlığı seçiminde 41 milyon kişi oy kullandı bu ülkede. Ben soruyorum; bunlardan tek bir kişi, “Ben elektrik yüzünden oy kullanamadım” ya da “Elektrik kaynaklı bir sorun sebebiyle benim oyum geçersiz sayıldı” diyor mu, dedi mi? Tek bir kişi yok.

VETERİNERLERİN ESPRİSİ
- Veteriner Hekimleri Odası’nın esprili bir ilanı var. Kedilere, seçim günü trafolardan uzak durmaları çağrısı yapıyorlar. Böyle esprili yaklaşımlara ihtiyacımız var şu gergin ortamda.

- Veteriner hekimlerimizin sözleri geçiyorsa bizim için mahsuru yok, memnun olurum. Kediler üzerinde en çok onların sözünün etkisi olur diye düşünüyorum.

‘AĞIR SONUÇ DOĞURABİLİR’
“Ak Parti’nin tek başına iktidarının devamı dışındaki seçenekler, Türkiye için kabul edilemez ve bedeli çok ağır sonuçlar doğurabilir. Mesela CHP, “Nükleer enerjiye karşı değilim ama Akkuyu’da olmasına karşıyım” diyor. Olmaz ama iktidara gelseler ne yapacaklar? Açık ve dürüst olmamız lâzım. Dışarıdan yapılamayacağını söylemek kolaydır. CHP, bizim özel şirketlere 150 milyar Dolar para kazandırdığımızı söylüyor. Bakın, enerji sektörünü kamu eliyle yapmaya kalkarsanız, bütün yapıyı bozarsınız.”

‘YATIRIMCIDA KAYGI YOK’
- Dış yatırımcı, uluslar arası sermaye, hepsi Türkiye’deki siyaseti izliyor. Yabancı yatırımcıda şu anda bir kaygı yok. Büyüme hedefi varsa, dış yatırımlar devam eder. Türkiye, bütün spekülasyonlara rağmen, hâlâ yatırım yapılabilir bir ülke.

- Bakın, birileri, Türkiye’deki özgürlüklerin tartışılmasına uğraşıyor. Belli yerlerde tartışılıyor da. Ama buna rağmen, vesayete karşı en net tavrı koyanın AK Parti olduğunu da görüyorlar, biliyorlar.

VATAN


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.