Yardım gemisi yolda

Yardım gemisi yolda

Siyonist İsrailin Gazzede açtığı yaraları biraz olsun sarabilmek için yardımlar sürüyor

Gazze’ye süt tozu, çocuk maması, çocuk bezi, gıda, ilaç, tıbbi malzeme ve jeneratörlerden oluşan bin tonluk acil yardım malzemesini taşıyan gemi İHH tarafından İstanbul’dan yola çıkarıldı.

Gemi, Mısır’ın Gazze’ye en yakın noktası olan Ariş limanına demirleyecek. Burada TIR ve kamyonlara yüklenerek Refah sınır kapısından Gazze’ye ulaştırılacak.
Gemiyi gönderen İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Vekili Yavuz Dede, geminin bulunduğu Zeytinburnu Zeyport limanında bir açıklama yaptı. Yavuz Dede, “Daha önce üç kargo uçağıyla acil yardım malzemesi gönderdi. Şimdi de süt tozu, çocuk maması, çocuk bezi, gıda, ilaç, tıbbi malzeme ve jeneratörlerden oluşan 1000 tonluk acil yardım malzemesi gönderiyoruz. Gazze’ye şimdiye kadar 10 milyon TL değerinde yardım yaptık. Gazze’de geçici bir ateşkes sağlansa da insanların yaşadığı trajedi devam ediyor. Evleri yerle bir olmuş, her şeyini kaybetmiş bu insanların, yardımımıza ihtiyaçları var. Gazze’de ilk şubesi olan tek kuruluş olan İHH ile hep birlikte Gazze halkının yaralarını sarmalıyız, Gazze’yi yeniden onarmalıyız” dedi.     
Daha sonra Konya İHH-AYDER basın sözcüsü Şükrü Nortcu, Zeyport limanında yapmış olduğu konuşmada, “Konyalı hayırseverlerin vermiş oldukları 6 tır yardımları İstanbul İHH İnsani Yardım Vakfına teslim ederek oradan da gemilere yüklenerek yola çıktı. Bu yükleme ile Konyalı halkımızın vermiş olduğu emaneti sağ salim yerine teslim ederek gönül rahatlığı ile Konya ya döneceğiz” diye konuştu.  
SEYDİŞEHİRLİ KADINLARDAN
FİLİSTİN'E DESTEK
Seydişehirli bir grup kadın açtıkları yardım kermesinden elde edilen 24 bin YTL'yi Filistin'e gönderdi. Belediye parkında 15 gün önce açılan Filistin'e yardım kermesinde evlerinde yaptıkları gıda ürünleri ve el işlerini satan kadınları elde edilen 24 bin TL gelir İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Filistin'e gönderildi. 
Seydişehir Belediye Başkanı İbrahim Halıcı, kermesin son günü nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Seydişehirli'lerin Gazze için 15-20 gündür verdiği gayreti takdirle karşıladığını belirtti. 
Daha önce hayırseverlerin desteğiyle Filistin'e gıda gıda ve temizlik malzemeleri ile ilaçlar gönderildiğini ifade eden Halıcı, şunları kaydetti: 
''Bunlar sadece Seydişehirli hayırsever kardeşlerimizin yaptığı yardımlardır. Hiçbir resmi kurum ve kuruluşun bunda bir katkısı yoktur. Filistin'deki kanayan yarayı durdurmak için çaba sarf eden kardeşlerimizin açtığı kermesten de 24 bin TL para toplanmıştır. Bu da Filistin'e ulaştırılacaktır.'' Başkan Halıcı, daha sonra kermeste emeği geçen kadınlara fincan takımı ve bardak hediye etti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.