Üzümlü ilçe olmak istiyor, Huğlu mahalle olmak istemiyor

Üzümlü ilçe olmak istiyor, Huğlu mahalle olmak istemiyor

Tüfek sektöründe söz sahibi olan Beyşehir'in Üzümlü beldesi ilçe olmak isterken, Huğlu beldesi de mahalle olmak istemiyor.

Tüfek sektöründe söz sahibi olan Beyşehir'in Üzümlü beldesi ilçe olmak isterken, Huğlu beldesi de mahalle olmak istemiyor.

Huğlu Belediye Başkanı Fehmi Tekin, kendisinin Huğlu Belediyesi'ni kapatmak için seçilmediğini söyledi.

Hizmet yapmak için seçildiğini belirten Tekin, Huğlu beldesinin diğer yerleşimlerden ayıran birçok yön ve özellik bulunduğunu, gelişmiş sanayisi ile Huğlu'ya uzaktan hizmet vermenin mümkün olamayacağını öne sürdü.

Üzümlü Belde Belediye Başkanı Salih Şenoğlu ise belde nüfusunun Konya'nın 31 ilçesi içerisinde 13 ilçeden daha çok olduğunu ifade ederek, beldesinin 5 bine yakın nüfusunun olduğunu anımsattı.

Beldenin ilçe olmasında büyük fayda gördüklerini belirten Şenoğlu, şunları kaydetti:

"Hayırlısı olsun, ne diyeyim, eğer memleket için hayırlı, iyi olacaksa, iyi olacağı da söyleniyor, büyüklerimiz bizden iyi düşünür, diye düşünüyoruz. Biz başbakanımıza her şeye rağmen güveniyoruz. Üzümlü, yaklaşık 5 bin nüfusu bulunan, göç vermediği gibi göç alan, bağlı olduğu ilçe ve çevrede yaşayan yerleşim birimlerinde yaşayan gençlere de tüfek sektöründe önemli ölçüde istihdam imkanı sunarak Türkiye'ye örnek olan bir belde. Belde, Beyşehir ilçe merkezine 27 kilometre mesafesi bulunuyor. Beldemiz ekonomi yönüyle Türkiye'de beldeler içerisinde bir numara. Tüfek sektörü ile ülkemize sunduğumuz katma değer ortada. Üretmiş olduğu tüfeklerin yüzde 80'inden fazlasını ihraç ediyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.