Ulusoy, hizmet ağını genişletiyor

Ulusoy, hizmet ağını genişletiyor

Yaşanan global krizde birçok firma küçülme yolunu giderken, Ulusoy Otobüs Grubu, yeni hatlar açarak Türkiye genelinde hizmet ağını büyütüyor.

 Konya ile birlikte ulaşım ağındaki güzergah sayısını 32’ye çıkaran Ulusoy Otobüs Grubu, Mart ayı itibariyle Konya’dan karşılıklı olarak düzenlenen seferlerle İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Zonguldak, Samsun, Alanya, Kastamonu, Karabük illerini hatlarına dahil etti.
Yaz aylarında Bodrum ve Marmaris’in de hizmet ağına ekleneceğini belirten Ulusoy Otobüs Grubu Genel Müdürü Mustafa Yıldırım, Konya hatları ile başlayan büyüme stratejilerinin kriz ekonomisine rağmen devam edeceğini ifade etti. Konya merkezli seferlerin başlamasının önemine değinen Yıldırım, “Çok bölgeli taşıma sisteminden ulusal taşımacılığa giden yolda Orta Anadolu'nun en büyük ve en gelişmiş kentlerinden biri olan Konya'dan başlamayı önemli bir kazanım olarak değerlendiriyoruz. Gittiğimiz hatlarda Ulusoy güvenliği, kalite ve hizmet anlayışını Türkiye'nin her yöresiyle buluşturmayı planlıyoruz. Dünyanın en gelişmiş otobüslerinden Neoplan Starliner'ı Konya hatlarında kullanacağız. Otobüslerin bir çoğunda uydudan yayın sistemi ile TV seyretme imkanı, Wi-Fi kulaklıklı müzik sistemi, internet, açık büfe ikramlar eğitimli personel tarafından sunulacak” dedi.
Konya hatlarında toplamda 30 otobüsle hizmet yapacak olan Ulusoy, yaklaşık 300 kişi istihdam ederek günde 2 bin, yılda 700 bin kişiye ulaşım hizmeti sağlayacak. Konya hatlarının açılışıyla birlikte Ulusoy Otobüs Grubu’nun araç filo sayısı 250’yi aşarken yıllık taşınan yolcu sayısı da 3 milyonun üzerinde olacak. Ulusoy Otobüs Grubu, önümüzdeki dönemde daha önce açtığı Kastamonu, Eskişehir ve Edirne hatlarından sonra öğrencilerin daha yoğun olduğu diğer büyük kentlere de seferler açmayı planlıyor. Ayrıca ekonomik kriz sebebiyle birçok hatta 21 Mart -1 Mayıs tarihleri arasında, indirim kampanyası düzenlenecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.