TÜMSİAD Konya şubesinden metro teşekkürü

TÜMSİAD Konya şubesinden metro teşekkürü

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Konya Şube Başkanı Cemalettin Akpınar, Konya Metro Projesi için teşekkür etti.

TÜMSİAD Konya Şube Başkanı Cemalettin Akpınar yaptığı açıklamada, Konya’ya Metro yatırımının kazandırılmasının önemli olduğunu söyledi. Metro’nun geç kalmış bir yatırım olduğunu kaydeden Akpınar, “Önceki yıllarda bu konuyu defalarca dile getirdik ama bize zeminin sağlam olmadığına dair bazı bilgiler verildi. Geldiğimiz noktada bu yatırımı Konyamıza kazandırmak ticari ve şehir trafiğimizi rahatlatma açısından son derece önemli. Şuanda şehrimizin önemli noktalarında trafik tamamen felç oluyor. Metro’nun devreye girmesiyle Konya halkının bu sıkıntılı süreçten kurtulmasını istiyoruz. Metro yatırımları yer altından gittiği için esnafımız ve vatandaşlarımız için de bir kazanımdır. Bu yatırımı Konyamıza çok istiyorduk, olduğuna da çok sevindik. Metro yatırımının Konya’ya kazandırılacak olmasında emeği geçen Başbakanımız Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a ve diğer ilgililere teşekkür ediyoruz. İsteğimiz biran önce çalışmaların başlayarak en kısa sürede tamamlanıp Metro’nun devreye girmesidir” dedi

“İSTİKRAR’DAN YANAYIZ”

TÜMSİAD Konya Şube Başkanı Akpınar, siyasilerin seçim öncesi verdiği bazı vaatlerin gerçekten uzak olduğunu kaydetti. Akpınar, tüm siyasi partilere eşit mesafede olduklarını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti; “Bu ülkenin de bazı gerçekleri var, bugünlere kolay gelinmedi. Koalisyon hükümetlerinde yanlış yönetimlerle çok eziyet çektik. Yapabileceklerin sözünün verilmesi lazım. İnandırıcı olmayan vaatler bizleri çok üzüyor. İşadamları olarak istikrar istiyoruz. İstikrar neyle sağlanır, mevcut geçmişten gelen bir devlet geleneği ile sağlanır. Bu günler kolay kazanılmadı ve ülkemize yapılan birçok yatırım uzun süreli projelerle sağlandı. Dövizdeki ufak bir hareketlilik birçok esnafımızı zarar ettirdi. Bu seçimlerde seçmeni duyarlı olmaya çağırıyorum.”


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.