Teşvikli Aksaray, marka peşinde

Teşvikli Aksaray, marka peşinde

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (Aksaray TSO) Başkanı Ali Öztürk, etiketi olan marka firmaları Aksaray'a çekerek, kentin sanayisini büyütmek istediklerini bildirdi.

Öztürk yaptığı açıklamada, teşvik yasasından faydalanan Aksaray'ın, bu yasanın olanaklarını en iyi değerlendiren illerin başında geldiğini söyledi.
Aksaray TSO'nun daha iyi hizmet verebilmesi için inşaat halindeki binalarının bir an önce hizmete girmesi gerektiğini ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:
''Birtakım çalışmalar yetersizlikten yapılamıyor. Konferanslar, toplantılar, brifingler ve paneller yapılırken, diğer taraftan binamızdaki açık ve kapalı teşhir salonlarındaki stantlarda, ürettiklerimizi gelen misafirlerimize tanıtmamız gerekiyor. Bunun için de elimizdeki bütçe ve alacağımız desteklerle en kısa sürede Aksaray TSO binasını bitirmeyi hedefliyoruz.''
-OSB'DE YENİ PROJELER ÜRETECEĞİZ-
Aksaray Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) teşvikle birlikte geliştiğini vurgulayan Öztürk, 1. OSB'nin ardından 2. OSB'nin de fabrikalarla dolmasını hedeflediklerini belirtti.
Aksaray OSB'nin gelişmesi için yeni projeler hazırlayıp, marka firmaları Aksaray'a çekmek istediklerini dile getiren Öztürk, şöyle devam etti:
''Yönetimimizle OSB'de ziyaretlerde bulunup, yaşanan bütün sıkıntıları yerinde tespit ederek değerlendirmemizi yapacağız. Çalışmalarımızın sonunda yeni projeler üreteceğiz. OSB'de nasıl yeni fabrikalar kurarız, yeni fabrikaların açılması için neler yapmalıyız. Öncelikli hedefimiz ihtiyaçları tespit etmek, projeleri geliştirmek. Ekonomik krizi fırsata dönüştürmenin yolunu bulmalıyız. Bu açıdan marka firmaların Aksaray'a gelmesi bizim için büyük bir tanıtım. SÜTAŞ, Aksaray'a gelirken, araştırmasını yapıp geldi ve diğer gelecek marka firmalara da önderlik etmektedir. Biz de bu marka firmaları Aksaray'a çekmek için çalışacağız. Etiketi olan marka firmaları Aksaray'a çekerek, Aksaray sanayisini büyütmek istiyoruz. Teşvikin uzatılması bizim için bir avantaj.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.