Tavaş Yem'den süt üreticilerine kampanya

Tavaş Yem'den süt üreticilerine kampanya

30 yıldır yem üretimi gerçekleştiren Tavaş Yem, krizden etkilenen süt üreticilerine ödeme kolaylığı sağlamak için kampanya başlattı.

 Satışını gerçekleştirdiği ürünlerin Katma Değer Vergileri’nin (KDV) bir kısmını üstelenecek olan şirket, bir banka ile birlikte yürüttüğü kampanya kapsamında Tavaş Yem’den üretici kredi kartı ile alışveriş yapan süt üreticilerine, ödemelerini 5 taksitte ödeme fırsatı sunuyor.
Süt üreticilerinin maddi sıkıntılar nedeniyle hayvanlarına gerekli besleme ve bakımı gösteremediklerini belirten Tavaş Yem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erel, “Hayvanların verimlerinde düşüşler meydana gelmiştir. Bu durum süt üreticilerini etkilediği kadar tüm sektörün sorunudur. Çok acil önlemler alınmazsa birçok üreticimiz bu yükü kendi başına daha fazla kaldıramayacağı için elindeki dişi hayvanlarını kesime göndererek bu işi yapmaktan vazgeçeceklerdir. Bugüne kadar binbir emekle kurulan birçok tesis yok olup gidecektir. Süt üreticilerimizin durumdan daha az etkilenmesi için 5 bin tonluk bir kampanya başlattık” diye konuştu. Sektördeki bu sıkıntıların aşılmasına yardımcı olmak amacıyla, Tavaş Finansal Hizmetler Birimi oluşturduklarını belirten Erel, iki banka ile anlaşmalar yaptıklarını belirterek, böylece üretici ve bayilerin finans maliyetine katkı sağlanacağını vurguladı.
Mehmet Erel, “2009 Mart ayı sonuna kadar süt üreticilerimiz, Tavaş Yem'den Üretici Kredi Kartı ile alacakları yemlerin ödemelerini 5 taksit imkânı ile yapabileceklerdir. Ayrıca 5 bin tonluk ilk kampanyanın KDV oranının da bir kısmını üstleneceğiz. Amacımız Tavaş Yem olarak yapacağımız bu destekler ile hayvanların kesilmesini önleyerek üreticilerimizin yüzlerini güldürebilmektir” diye konuştu.
30 yıldır hayvancılık sektöründe ilklerin uygulayıcısı olduklarını belirten Erel, şunları söyledi: “Adana ve Konya üretim merkezleri ve Kayseri'de açacağımız yem sevkıyat depolarıyla üretici ve bayilerimize daha hızlı ulaşarak, üstün hizmet ve uygun fiyat sağlayacağız. Gelecek dönemlerde dağıtım kanallarımızın sayısını artırarak tüm Türkiye'deki hayvan ve süt üreticilerine etkin bir biçimde ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda ülke genelinde konumlandıracağımız finansal hizmetler, lojistik, depo ve üretim merkezleri ile Tavaş Yem en uygun şartlar ile en iyi hizmeti verecektir.”
Erel, ilk kampanyanın 5 bin ton ile sınırlı olduğunu sözlerine ekledi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.