Tarım Müdürlüğü'nden sertifikalı fidan desteği

Tarım Müdürlüğü'nden sertifikalı fidan desteği

İlçe Tarım Müdürü Mehmet Karlı, sertifikalı meyve, asma, çilek fidanı diken ve kapama bağ, bahçe tesisi yapan çiftçilere destekleme yapılacağını söyledi.

 Karlı, 5488 sayılı Tarım Kanunu'nun 19'uncu maddesine ve 2008/13610 sayılı Bitkisel Üretim Faaliyetinde Sertifikalı Fidan Kullanan Çiftçilerin Desteklenmesine Dair Karara istinaden sertifikalı fidan diken çiftçilerin destekleneceğini söyledi. 
Karlı, şunları kaydetti: ''Ödemelerin bu tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre, yurt içinde üretilip sertifikalandırılan sertifikalı fidan kullanarak, en az 5 dekar bodur ve yarı bodur meyve fidanları ile kapama bahçe, en az 10 dekar diğer meyve, asma fidanları ile kapama bağ, bahçe ve en az 3 dekar çilek fidesi ile çilek bahçesi tesis eden çiftçilere yapılacaktır. Desteklemeden yararlanmak isteyen çiftçiler, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliğinde yer alan usul ve esaslara göre kaydını yaptırdıkları ilçe müdürlüklerine başvuracaklardır. Başvurularda ÇKS bilgilerinin güncellenmesi, ÇKS kaydı yoksa yapılması esastır.''
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.