Tarım Fuarı’na, 128 bin ziyaretçi geldi

Tarım Fuarı’na, 128 bin ziyaretçi geldi

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından organize edilen Konya 7. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'na 23 ülkeden 400'e yakın firma ve firma temsilcisinin katıldığı bildirildi.

 
TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, fuarın Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Derneği ve Konya Tarım İl Müdürlüğü işbirliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Konya Bölge Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Ziraat Bankası, Konya İl Özel İdare, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Türk Tohumcular Birliği ve KOSGEB desteği ile hazırlanarak 18 Martta açıldığı belirtildi. 
KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde açılan Konya 7. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın 22 Martta sona erdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 
''Fuar, bu yıl yüzde 25 büyüme kaydederek 23 ülkeden 400'e yakın firma ve firma temsilcisinin katılımı ile hazırlanmıştır. Konya Tarım Fuarı, bu yıl 4 ayrı salonda 25 bin metrekare kapalı alanda, hazırlanarak, beş gün boyunca Anadolu'nun her bölgesinden, yurt dışından ise başta İran, Suriye, Gürcistan, Azerbaycan olmak üzere, Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu ülkelerinden gelen alım heyetleri ile toplam 128 bin 742 ziyaretçiyi ağırladı.''
Açıklamada, TÜYAP Tarım Fuarlarının, 14-19 Nisan tarihleri arasında Diyarbakır'da, 14-18 Ekim tarihleri arasında Bursa'da, 4-8 Kasım tarihleri arasında Adana'da ve 17-20 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da yapılacağı bildirildi.
Foto Altı: Konya Tarım 2009 7. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına 128 bin 742 ziyaretçi katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.