Tarım Fuarı bugün açılıyor

Tarım Fuarı bugün açılıyor

Konya Tarım Fuarı, 18-21 Mart tarihleri arasında 10.00-19.00, 22 Mart günü ise 10:00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

TARIM SEKTÖRÜNÜN GÖRKEMLİ BULUŞMASI TÜYAP KONYA’DA…
Tarım sektöründeki yenilikleri, gelişmeleri başta Konya olmak üzere, İstanbul, Bursa,  Adana ve Diyarbakır’da düzenleyeceği Tarım Fuarları ile Türk çiftçisine ve sektördeki ilgililere sunarak, Tarım sektörünün modernizasyonuna, gelişmesine, bilgilendirilmesine öncülük etmeye devam eden TÜYAP Fuarcılık, ilk fuarını bugün Konya Tarım 2009 Konya 7. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı olarak açıyor.
Dün Dedeman Otel’de bugünkü fuarla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyen TÜYAP Konya Genel Müdürü İlhan Ersözlü, tüm dünyada yaşanan krizin kendilerini teğet geçtiğini belirterek, geçen yıla oranla bu yılki tarım fuarına yüzde 25 büyümeyle başladıklarını söyledi. TÜYAP Konya Bölge Başkanı Murat Tartan ve Yönetim Kurulu üyeleri İlker Özkan ile Mustafa Temiz’in de hazır bulunduğu toplantıda Ersözlü, geçen yıl 308 olan katılımcı firmanın bu yıl 23 ülkeden 400 firma olarak netleştiğini söyleyerek, fuarın sektöre nefes aldırıp moral kazandıracağını belirtti. Fuarın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan kurum ve kuruluşlara da teşekkür eden Ersözlü, “Ülkemizin buğday ambarı Konya üç beyazın; un, şeker ve tuz üretiminin merkezi olup, sahip olduğu zengin tarım alanları ve barındırdığı hayvancılık potansiyeli ile de sektörde Türkiye’nin kalbi konumundadır. Sektör profesyonellerini Konya’da TÜYAP çatısı altında bir araya getirecek fuar, ihracatçılar için vitrin olma özelliği taşırken, tarımda ticaret kültürünün geliştirilmesine katkı sağlayacağı için bölge ve Türk Tarım sektörü için büyük önem taşımaktadır. Geçtiğimiz yıl 23 ülkeden 308 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirilen Konya Tarım Fuarı, yurtdışından 15 ülkeden, yurtiçinden ise ülkemizin 52 farklı ilinden gelen toplam 115.271 ziyaretçiyi Konya’da TÜYAP çatısı altında buluşturmayı başaran fuar, bu yıl ise yüzde 25 büyüme kaydederek 23 ülkeden 400 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile hazırlanmıştır” dedi.
Her yıl 40’ı aşkın ülkeden 370 bin profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapan TÜYAP Tarım Fuarları’nın ilki olan Konya Tarım Fuarı bu yıl 4 ayrı salonda 28 bin metrekare kapalı alanda, hazırlanarak beş gün boyunca yurtiçinden gelecek onbinlerce ziyaretçinin yanı sıra, başta İran, Suriye, Gürcistan ve Azerbaycan olmak üzere, Türki Cumhuriyetler, Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu ülkelerinden gelecek alım heyetlerine de ev sahipliği yapacak. Katılımcı firmaların gerçekleştirecekleri ticari bağlantılara ek olarak sektörün gelişimine ve ihracat bağlantılarının artmasına da olumlu katkılar sağlayacağı belirtiliyor. Konya Tarım Fuarı, 18-19-20-21 Mart 2009 tarihleri arasında 10.00-19.00, 22 Mart günü ise 10:00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.