SÜ'nün çift diplomalı ilk mevzunu

SÜ'nün çift diplomalı ilk mevzunu

2008 eğitim-öğretim yılında Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Montana State Üniversitesi arasında başlayan ‘Uluslararası Ortak Lisans Programı’ ilk mezununu verdi.

1. ve 3. sınıfları Selçuk Üniversitesi’nde, 2. ve 4. sınıfları ise Montana State Üniversitesi’nde yürütülen programı başarıyla bitiren Biyokimya bölümü öğrencisi Murat Hüsfer, diplomasını Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’den aldı. Hüsfer, “Hem yabancı dilimi çok geliştirdim hem de çift diploma sahibi oldum. Mezuniyetimde çifte sevinç yaşıyorum” dedi.

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Duran, Dekan Yardımcıları ve Kimya Bölümü öğretim üyeleri, Selçuk Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Nur Görkemli ile birlikte Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret eden Murat Hüsfer’in kendisi için düzenlenen mini mezuniyet töreninde oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Törene cübbesiyle katılan Hüsfer’i tebrik eden Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Uluslararası ortak lisans programından ilk mezunumuzu vermek üniversitemiz açısından çok güzel bir tecrübe oldu. Kimya gibi Makine gibi bölümlerin bu programı başarıyla yürütüyor olmaları bizim açımızdan çok önemli. Öğrencimizi de böylesi zor bir programı başarıyla tamamlandığı için tebrik ediyorum ve hayatında başarılar diliyorum. Bu programı yürüten akademisyenlerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BENİM AÇIMDAN ÇOK KEYİFLİ BİR SÜREÇTİ”

Mezuniyet heyecanını yaşayan Murat Hüsfer, “Elbette bu süreç oldukça zor ve bir o kadar da keyifliydi. Gerek yabancı dilimi geliştirmek gerek kültürler arası etkileşimimi artırmak gerekse sosyal çevremi genişletmek açısından oldukça verimli bir süreç oldu. Bu da benim sürekli aktif olmama vesile oldu. Bu programdan ilk mezun olan öğrenci olmam beni gururlandırdı. Mezun olduğum bu programın üniversitemizde hayata geçmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Ardından Rektör Prof. Dr. Gökbel, Selçuk Üniversitesi ve Montana State Üniversitesi Uluslararası Ortak lisans Programı Biyokimya Bölümü ilk mezunu Murat Hüsfer’e diplomasını ve plaketini takdim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.