SÜ'de tarihi buluşma

SÜ'de tarihi buluşma

Selçuk Üniversitesi'nin nin yaklaşık 25 yılına imza atan rektörlerin bir araya geldiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Selçuk Üniversitesi bugün, Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksinde ilk 10’da yer alan Anadolu’daki tek üniversitedir” dedi

PROF. DR. KUTLU’NUN MESAJI OKUNDU

Panelin moderatörlüğünü üstlenen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Selçuk Üniversitesi adına bugünün oldukça anlamlı olduğunu belirterek, Selçuk Üniversitesi’nin tarihsel gelişimi hakkında kısaca bilgi verdi. 

Üniversitenin yaklaşık 25 yılına imza atan rektörlerin bir araya geldiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Gökbel, Eski Rektörlerden Prof. Dr. Abdurrahman Kutlu’nun rahatsızlığından dolayı panele katılamadığını ifade ederek, Prof. Dr. Kutlu’dan gelen mesajı okudu.

“BUGÜNLERE ULAŞMAK HAYAL EDİLEMİYORDU”

1975 yılında Selçuk Üniversitesinin kuruluşuna katkıda bulunanların ünivesitenin böylesi büyüklüğe ve böylesine bir kampüse ulaşmasını hayal edemediklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Selçuk Üniversitesi bugün, Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksinde ilk 10’da yer alan Anadolu’daki tek üniversitedir.  Patent başvuruları açısından ise Türkiye birincisidir. Bu ciddi bir başarıdır. Dünya sıralamalarına baktığımızda ise yer ve çevre bilimleri, tıp ile matematik, bilgisayar, bilim ve mühendislik alanı olmak üzere 3 alanda Selçuk Üniversitesi ilk 500’e girmiş durumdadır. Selçuk Üniversitesi’nin bugünlere gelmesinde emeğe olan kıymetli rektörlerimize, yöneticilerimize, akademisyenlerimize, tüm çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

“ÜNİVERSİTENİN KAPISINI HERKESE AÇTIK”

1984 yılında Selçuk Üniversitesi rektörlüğüne atanıp göreve başladığında üniversitenin geçmişin sıkıntıları içinde gelişememenin, imkansızlıkların doğurduğu zorluklar içinde olduğunu söyleyen Prof. Dr. Halil Cin, “Konya için gerçekten lütuf niteliğinde bir büyük kurum haline gelen Selçuk Üniversitesine, 11 yıl emeği geçen bir kişi olarak böyle bir günü, böyle bir kutlamayı gördüğüm için şükrediyorum. Bu kampüsün yapılışında gerçekten içimizde bir aşk doğdu. Öyle bir heyecan vardı ki o heyecan bize verimli işler yaptırdı. Burada olmaktan çok mutluyum ve bize bu fırsatı vermesinden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel başta olmak üzere üniversitenin bu günlere gelmesinde emeği geçen ilk rektöründen son rektörüne kadar bütün arkadaşlarıma, akademisyenlere, çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık.” dedi.

OKUDAN, “DEĞİŞİM ŞARTTI, BUNU BAŞARDIK”

Ardından söz alan Prof. Dr. Süleyman Okudan, Selçuk Tıp Fakültesi ve Onkoloji Hastanesi’nin açılışına ilişkin süreçte yaşadıkları ile ilgili de bilgi de verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.