SÜ’de Genç Hukukçular Kep Attı

SÜ’de Genç Hukukçular Kep Attı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Hukuk Fakültesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezunlarını düzenlenen törenle uğurladı.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki törene Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali Gökpınar, Konya Vali Yardımcısı Doç. Dr. Sefa Çetin, Ankara Vali Yardımcısı İrfan Kenanoğlu, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenin açılışında söz alan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, “Üniversitemizin dünya sıralamalarında önemli yerlere gelmesinde Hukuk Fakültemiz gibi birçok fakültelerimizin katkısı büyüktür. Gerek eğitimi gerek alt yapısıyla öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirdik, meslek hayatlarında da aynı başarıyı sürdürmelerini diliyorum” dedi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı ise, “Türkiye’nin en köklü fakültelerinden birinden mezun oluyorsunuz. Öğrencilerimiz teorik derslerin yanında kurgusal duruşmalarımızla da aldıkları bilgiyi uygulama alanında görmüş oluyor. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavlarda mezunlarımızın gösterdiği üstün başarılarla da fakültenin başarı geleneğini devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Mezun olan öğrenciler adına konuşan fakültenin normal öğretim dönem birincisi Efe Bilke, “Siz cefakar ailelerimizin bizlere olan inancı bizi bugünlere getirdi. Varlığınızı her daim yanımızda hissetmek bizim için çok önemli” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından mezun olan öğrenciler diplomalarını protokol üyelerinin ve öğrencilerin elinden aldı. Tek tek sahneye çıkarak diplomalarını alan öğrenciler törenin sonunda hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Mezun olmanın sevincini aileleriyle paylaşan genç hukukçular bu sevinçlerini fotoğraflarla da ölümsüzleştirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.