Sokakta kaldı

Sokakta kaldı

Eşyalarıyla birlikte sokağa atılan Mustafa Yaylanın dramı yürek burktu

KİRA TARTIŞMASIYLA BAŞLADI
54 yaşındaki Mustafa Yayla, ev kirasını ödeyemediği için ev sahibi tarafından sokağa atıldığını iddia ederken kendisine yardım eli uzatılmasını istedi. Doğu Hadimi Mahallesi Ülfet Sokak’ta bulunan evde oturduğunu ifade eden iki çocuk babası 54 yaşındaki Yayla, ev sahibi ile bazı nedenlerden dolayı tartıştığını ileri sürerken, “Bunu bahane eden ev sahibim ev kirasını ödeyemediğimi de gerekçe göstererek bizim haberimiz yokken evimizi açarak tüm eşyalarımız sokağa atmış” dedi.

EŞYALARIMIZ KULLANILAMAZ HALE GELDİ
Yayla, eşyalarının haksız yere sokağa atıldığını da dile getirirken, “Son günlerde başlayan yağmurlar yüzünden eşyalarımın büyük bölümü kullanılmaz hale geldi. Bunun hesabın ben kimden soracağım? Evimdeki tüm eşyalar tam 9 gündür sokak ortasında, kimi günler yağmur altında atılı vaziyette duruyor. Gündüzleri iyi kötü yanında duruyorum ama geceleri sahipsiz kalan eşyalarımız neredeyse her gün talan ediliyor” diye konuştu.

Eşyaları ve ailesi 9 gündür sokakta

Ev kirasını ödeyemediği için evinden çıkarıldığını iddia eden Yayla ailesinin evinin tüm eşyaları 9 gündür sokak ortasında yağmur altında bekliyor. Doğu Hadimi Mahallesi Ülfet Sokak 14 sayılı evde oturduğunu ifade eden iki çocuk babası 54 yaşındaki Mustafa Yayla, ev kirasını ödeyemediği için eşyalarının ev sahibi tarafından sokağa atıldığını iddia etti.
Yayla, geçen yıl felç geçirdiği için çok fazla ayakta kalamadığını da ifade ederken, “Bütçeme uygun bir ev bulunca çıkayım dedim. Ama kabul etmediler. Evimdeki tüm eşyalar tam 9 gündür sokak ortasında yağmur altında atılı vaziyette duruyor. Gündüzleri iyi kötü yanında duruyorum ama geceleri sahipsiz kalan eşyalarımız neredeyse her gün talan ediliyor. Hoş eşyaların kullanılacak durumları da kalmadı” diye konuştu.
Yayla, kendisinin çoğu kez dışarıda yattığını da ifade ederken, “Çocuklarımın birisi evli diğeri bekar. Eşim sokakta kalamadığı için babasının yanına gitti. Ama ben çoğu kez dışarılarda sabahlıyorum. Şimdiye kadar Kaymakamlıktan bir kez yardım aldım. Başka da bir yardım almadım. Emekli olabilmem için sadece 8 ay bir sigortamın yatması gerekiyor. Ondan sonra bende eşimde rahata ereriz. Ama şimdilik acele bütçeme uygun bir ev ve bir yılda olsa sigortamı karşılayacak bir iş bulmam lazım” diye konuştu.

ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum