SGK’DAN MÜSİAD'a ziyaret

SGK’DAN MÜSİAD'a ziyaret

Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, İl Müdür Yardımcıları Orhan Coşkun ve Mehmet Nuri Turan 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası sebebi ile MÜSİAD Konya Şubesi’ne ziyarette bulundu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, İl Müdür Yardımcıları Orhan Coşkun ve Mehmet Nuri Turan 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası sebebi ile MÜSİAD Konya Şubesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarete MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Ömer Saylık ve Yönetim Kurulu Üyeleri ev sahipliği yaptı.

Ziyaret esnasında konuşan SGK Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bu yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasını Sosyal Güvenlik haftası olarak kutluyoruz. Bu vesile ile siz iş dünyamızın temsilcilerini ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili istişare etmek istedik. Bizler hem işçilerimizin hem de işverenlerimizin yararında olacak çalışmalar yapmak için gayret ediyoruz. Sosyal güvenlik konusu millet olarak hepimiz için hayati öneme sahip. İş kazası sonucu bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesi hepimizin ortak sorunudur. Bu tür olayların yaşanmaması için işçilerimize, işverenlerimize ve bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bir diğer önemli konu da kayıt dışı istihdam konusudur. Bu konu günümüzde devlet politikası haline geldiği için çok büyük aşamalar kat edildi. Konya olarak da bu konuda ülke ortalamasına göre çok iyi durumdayız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Ömer Saylık da, “Ülkemizde her alanda olduğu gibi sosyal güvenlik alanında da son yıllarda önemli mesafe alınmış durumda. Artık hem iş dünyası hem de işçilerimiz bu konuda daha bilinçli hareket ediyor. Bizler MÜSİAD Konya Şubesi olarak kayıt dışı istihdama karşı olduğumuzu her platformda dile getiriyoruz. Bu konuda ülke ortalamasına göre iyi durumda olmamız bir Konyalı olarak bizleri memnun ediyor. İş dünyamızı temsil eden Sivil toplum kuruluşu olarak şunu da özellikle belirtmek isteriz ki, 2023 hedeflerine doğru yürüyen sanayicilerimizin önünü açacak, işlerini kolaylaştıracak ve yaşadıkları haksız mağduriyetleri giderecek yeni çalışmalara ihtiyaç vardır. Bizler işadamları olarak çoğu zaman kamu nezdinde bürokratik engellerle karşılaşıyor, üretim yapamaz hale geliyoruz” ifadelerini kullandı.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.