Selçuk'ta mevzuat eğitim semineri

Selçuk'ta mevzuat eğitim semineri

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ile Bilişim, Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği (BEKAD) tarafından “İdari Personel Mevzuat Eğitimi Semineri” düzenlendi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminere, SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, Genel Sekreter Fazilet Uyar, BEKAD Yönetim Kurulu Başkanı Mücahid Doğan, daire başkanları, fakülte ve yüksekokul sekreterleri ve memurlar katıldı. Seminerin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Özellikle gelişen kamu maliyesinde devletin mali planlamasının yanı sıra 5018 Sayılı Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu’nun getirdiği yenilikler, kamu idareleri yetkili ve çalışanları ile piyasa ve firmalar için büyük önem arz eden kamu ihale mevzuatı hakkında güncel bilgiler verilecektir. Seminer süresince burada verilecek bilgiler sayesinde mevzuata ilişkin eksiklerinizi tamamlayarak, meslek yaşamınızda karşılaşılan problemlerin çözümü noktasında oldukça faydalı bilgilerle donatılacağınıza inanıyorum. Oldukça verimli ve faydalı geçeceğine inandığım bu eğitimleri üniversite olarak oldukça önemsiyoruz. Üniversitemiz bünyesinde böylesi geniş katılımla ilk kez gerçekleştirilen bu eğitimlerin başarılı geçeceğine olan inancımla bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Selçuk Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığımız olmak üzere Bilişim, Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği’ne teşekkür ediyorum” dedi.
Açılış konuşmasının ardından Uzman Erkan Karaarslan, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, 6245 Sayılı Harcırah Kanunu ve Merkezi Yönetimlerde Harcama Yönetmeliğinde meydana gelen değişiklikler ve yeniliklerin yanı sıra bu kanunların yanlış bilinen yönlerini açıkladığı sunumunu gerçekleştirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.