Selçuklu'dan örnek uygulama

Selçuklu'dan örnek uygulama

Konya’nın merkez Selçuklu Belediyesi, vatandaşların ödemelerini hızlı ve zaman kaybetmeden yapabilmeleri amacıyla internet bankacılığı ve ATM’lerden ödeme kolaylığı getirdi.

Konya’nın merkez Selçuklu Belediyesi, vatandaşların ödemelerini hızlı ve zaman kaybetmeden yapabilmeleri amacıyla internet bankacılığı ve ATM’lerden ödeme kolaylığı getirdi. Selçuklu Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 taksitte ödendiği hatırlatılarak, ”Mükelleflerimiz 30 Kasım 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar emlak vergisinin ikinci taksitini TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile Selçuklu Belediyesi hizmet binası veznelerine, Konya Büyükşehir Belediyesi Koski Binası’nda bulunan Selçuklu Belediyesi veznelerine nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirler. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde de isterlerse anlaşmalı bankaların kartlarına taksit imkanından faydalanabilirler. Ayrıca Türkiye’nin her yerindeki postanelerden 474142 nolu posta çeki hesabına mükellef sicil numarası ve T.C kimlik numarası eklenerek ödeme yapılabileceği gibi, isteyen mükelleflerimiz e-belediyecilik uygulaması kapsamında internet üzerinden www.selcuklu.bel.tr web adresinden de kredi kartı veya banka kartı ile de ödeyebilirler ” denildi.

ATM VE İNTERNETTEN VERGİ ÖDEME KOLAYLIĞI

Vergi ödemeleri için ATM ve İnternet bankacılığı uygulamasıyla mükelleflere yeni kolaylıklar sağlandığına dikkat çekilen açıklamada, Halk Bankası ve Ziraat Bankası ATM ve internet bankacılığı sisteminden de mükellef sicil numarası ile vergi ödenebileceği belirtildi. Sunulan hizmetlerle vatandaşların zaman kaybetmeden, hızlı bir şekilde ödeme yaptığı belirtilerek, “Geçmiş dönemlerde veznelerde oluşan uzun ödeme kuyrukları da artık oluşmuyor ” denildi.

Açıklamada, “Mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri menfaatlerine olacaktır. Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı kanun gereğince gecikme zammı uygulanacak.”


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.