Selçuk Tıp'tan Başkan Altay'a ziyaret

Selçuk Tıp'tan Başkan Altay'a ziyaret

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi dekanı ve beraberindeki heyet, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı makamında ziyaret etti

SÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen ve Fakülte Sekreteri İlker Küçüktunç ile birlikte Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ziyarette bulundu. Ziyaretten duyduğu mutluluğu da dile getiren Başkan Altay, “İlçemizde bulunan Selçuk Üniversitemiz bizim için çok değerlidir. Gerek üniversite yönetimi gerekse öğrencilerle sürekli bir araya gelip ortak etkinlikler düzenliyoruz. Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampus’ü içerisinde yer alan Tıp Fakültesi Hastanemizde bölgemizdeki hastalarımıza çok önemli hizmet veriyor. Kampus’e yaptıracağımız hasta konukevi hasta yakınlarına büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle il dışından gelen hasta ve yakınlarını Konya’mızda rahat ettirmek için bu projeyi biran önce hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
MODERN HASTANEYE MODERN KONUKEVİ
SÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampus’ü içerisinde hasta yakınları için konukevi yaptırmak istediklerini ve bu isteği Başkan Altay’a ilettiklerini belirterek, “Başkanımız bu isteğimizi memnuniyetle kabul etti ve elinden gelen desteği vereceğini söyledi. Hastanemizde tedavi gören ve gelir düzeyi düşük olan hasta yakınları için otel konforunda bir konukevi yaptıracağız. Bununla ilgili kampus içerisinde hastanemize yakın bir alan tahsis edeceğiz. Kısa süre içerisinde protokolünü imzalayacağımız bu konukevi projesinin hayata geçirilmesiyle özellikle Konya’nın ilçeleri ve il dışından gelen hasta yakınları rahat edecek” diye konuştu.
SÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin bölgenin en geniş alana sahip hastanelerden biri olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Sarı, “En modern imkanlarla donatılmış bir hastanede halkımıza hizmet veriyoruz. Akademisyen ve personel sayımız sürekli artıyor. Bu artış kaliteli hizmeti de beraberinde getiriyor. Hasta ve yakınlarını rahat bir ortamda tedavi ettirmek bizim başlıca görevimizdir. Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın desteğiyle kampus içerisine yaptıracağımız hasta konukevi hasta yakınları için çok önemli bir projedir. Belediye Başkanımıza her türlü desteği için çok teşekkür ederiz” dedi.
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen, konukevinin hasta yakınları için önemli olduğunu belirterek, “Bu güzel projeyi hayata geçirecek olan Selçuklu Belediye Başkanımız Altay ve çalışma ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.
Prof. Dr. Sarı, daha sonra Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a tıp fakültesine katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.
İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.