Selçuk Tıp Fakültesi kalitesini tescilledi

Selçuk Tıp Fakültesi kalitesini tescilledi

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) tarafından Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Programı’nda akredite edildi

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Türkiye’de tıp eğitiminin standartlarını belirlemek, tıp fakültelerinin bu standartlara uyumunu değerlendirmek ve tıp eğitimini sürekli iyileştirme konusunda fakülteleri teşvik etmek amacıyla kurulan Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) tarafından Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Programı’nda akredite edildi.  TEPDAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, akreditasyon belgesini düzenlenen törenle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı’ya takdim etti. Törene katılan Rektör Prof. Dr. Gökbel, Selçuk Tıp’ın akredite olan en genç tıp fakültesi olduğunu söyledi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Malazgirt Salonu’nda gerçekleşen törene Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, TEPDAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.  Tören, Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuarı öğrencilerinin hazırladıkları Türk Sanat Müziği Konseri ile başladı. Hazırladıkları eserlerle katılımcıların büyük beğenisini kazanan öğrenciler, salondakilere keyifli dakikalar yaşattı.  ”Konserin ardından törenin açılış konuşmalarına geçildi.

DEKANSARI, “KALİTEMİZİ TAÇLANDIRDIK”

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin çeşitli alanlarda önemli gelişmelere imza attığını söyleyen Dekan Prof. Dr. Oktay Sarı, “Fakülte olarak donanımlı ve modern teknolojilerle öğrencilere eğitim verip, kalitemizi her yıl daha da yukarı konumlara taşıyoruz. Göreve geldikten sonra başta Rektörümüz Prof. Dr. Hakkı Gökbel, çalışma arkadaşlarım, fakültenin idari ve akademik personeli ve öğrencilerimizin de desteğiyle her geçen gün yukarıya doğru ivme kazanarak, kalitemizi akredite sertifikasıyla taçlandırmış bulunuyoruz. Bu kararla ara değerlendirmede başarılı olmak kaydıyla 6 yıl süreyle akredite edilmiş durumdayız. Bundan sonra da çalışmalarımızı sürdürecek ve uzmanlık akreditasyonunu almak için mücadele edeceğiz. Sürekli üstüne bir şeyler koyarak yükselen ve kalitesini arttırarak gelişim ve değişim gösteren fakültemizi ve üniversitemizi tebrik ediyorum. Bu süreçte emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bu başarısından dolayı son derece heyecanlı olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise törende yaptığı konuşmada, “35 yıldır tıp eğitiminin içerisinde yer alan bir akademisyen olarak bu belgenin ne kadar anlamlı olduğunun farkındayım. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi akredite olan tıp fakülteleri arasında en genç akredite olan fakültedir. Bu başarıda emeği olan, akreditasyon sürecine inanan ve gayret gösteren akademisyenleri, idari personeli, öğrencileri ve bir bütün olarak fakülteyi tebrik ediyorum. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi üniversitemizin markasıdır” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Sayek, akreditasyon sertifikasını Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi adına Dekan Prof. Dr. Oktay Sarı’ya alkışlar arasında takdim etti. Bu belge ile Selçuk Tıp Fakültesi,  Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Programı’nda 2021 yılına kadar akredite edilmiş oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.