Selçuk, Taşkent’te sağlık taraması yaptı

Selçuk, Taşkent’te sağlık taraması yaptı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğü öncülüğünde Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi hekimleri tarafından Taşkent ilçesinde sağlık taraması yapıldı.

50’ye yakın akademisyen ve sağlık personelinin görev aldığı taramaya Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Eşi Hatice Gökbel, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bora Öztürk, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yaşar Şen, Taşkent Kaymakamı Yakup Bölükbaşı, Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Bülent Gençyiğit, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ablası Ayşe Çalık ve vatandaşlar katıldı.

BİN 137 KİŞİ MUAYENE EDİLDİ

Geniş katılımlı sağlık taramasında, Taşkent Belediye Salonu’na toplanan vatandaşlara öncelikle Aile Hekimliği Anabilim Dalı hekimleri tarafından tansiyon ve şeker ölçümü, boy, kilo kontrolleri yapıldı. Kulak Burun Boğaz, Dahiliye, Nöroloji, Cildiye, Acil Tıp, Çocuk Hastalıkları, Romatoloji bölümleri hekimleri de hastaları genel sağlık muayenesinden geçirdi. Diş Hekimliği Fakültesi hekimleri hastalarla özel olarak ilgilenerek ağız ve diş muayenesi yaptı. Özellikle çocuk hastalara diş sağlığı ve bakımının önemine ilişkin bilgi verilirken, muayene edilen tüm hastalara diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. İlçede gün boyu süren sağlık taramasında çoğunluğu çocuk ve yaşlı olmak üzere bin 137 kişi muayene edildi.

“TEDAVİLERİNE BAŞLANACAK”

Taşkent ilçesinde gerçekleştirilen sağlık taramasını Selçuk Üniversitesi olarak geniş bir katılımla gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ablaları Sayın Ayşe Çalık hanımefendinin de programımıza katılması bizlere güç verdi. Kendilerine ve sağlık taraması katılan tüm hekim ve personelimize teşekkür ediyorum. Burada ön tanısı konulan bazı hastalar Tıp Fakültesi Hastanemiz ve Diş Hekimliği Fakültemizin ilgili birimlerine sevk edildi. Kesin tanının konulmasının ardından hastalarımızın tedavi sürecine başlanacak. Selçuk Üniversitesi olarak eğitim görevimizin yanı sıra topluma hizmet alanında da etkin bir şekilde var olmak istiyoruz. Bu amaçla bu tür sağlık taramalarını önümüzdeki dönemlerde de farklı ilçelerde gerçekleştirme arzusundayız” diye konuştu.

ÜNİVERSİTEYE TEŞEKKÜR

Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, sağlık taramasını gerçekleştiren Selçuk Üniversitesi’ne teşekkür ederken, vatandaşlar üniversitenin bu hizmetinden oldukça memnun olduklarını, ilçeye kadar gelip, kendileri ile yakından ilgilenen hekimlere ve sağlık personellerine minnettar olduklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.