Sancak Yüzme Havuzu Törenle Açıldı

Sancak Yüzme Havuzu Törenle Açıldı

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Sancak Mahallesi’ne yapılan Sancak Yüzme Havuzu törenle açıldı.

Selçuklu Belediyesi ilçeye kazandırdığı sosyal tesislere yenilerini eklemeye devam ediyor. Sancak Mahallesi’ne yapılan yüzme havuzu düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ömer Ünal, AK Parti İl ve İlçe Teşkilat üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Konya’nın ve Selçuklu’nun her türlü hizmete ve çağdaş imkanlara layık olduğunu ifade eden Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, “Selçuklu’da göreve başladığımdan beri büyük bir keyifle, mutlulukla, belediyemizin çeşitli hizmetlerinin açılışlarında, temel atma törenlerinde bulunuyorum. Bu güzelliklerden dolayı da son derece mutlu oluyorum. Bu tesisinde ilçemize, Konya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SPORA VE SPORCULARA TAM DESTEK

Selçuklu Belediyesi olarak ilçenin sosyal hayatına önemli katkılar yaptıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Her yaştan insanımız sosyal hayata katılmaları amacıyla önemli tesisiler inşa ettik. Bugün de ilçe belediyesi olarak inşa edilen ilk yüzme havuzunun açılışını gerçekleştiriyoruz. 8 mahalle konağımızda, hanımlar lokalimizde 23 bin üyemize hizmet veriyoruz. 11’e ulaşan spor salonumuzla her yaş grubundan ama özellikle çocuklarımızın spor yapması için çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle okullarımızda 42’ye ulaşan suni çim sahamızla çocuklarımızın, öğrencilerimizin artık daha iyi mekanlarda spor yapmasını sağlıyoruz. Fifa standartlarında 2 suni çim saha ile amatör spora destek veriyoruz. Bugün burada açılışını yapacağımız yüzme havuzu ve inşallah Haziran ayında açılışını gerçekleştireceğimiz yüzme havuzu ile önemli bir eksiği tamamlıyoruz. Yine 2 kapalı 4 açık korttan oluşan tenis kortu kompleksimiz tamamlandı. En kısa sürede hizmet verecek” dedi.

“SPORUN MERKEZİ SELÇUKLU”

Selçuklu Belediyesi olarak özellikle spora büyük yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Altay, “Bunun önemli nedenlerinden birisi de Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü. 17 branşta 3850 lisanslı sporcuya hizmet veren spor kulübümüz Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi. Böylece çocuklarımızı genç yaşta spora alıştırıyoruz. Bu havuzlarımızda inşallah hem mahallerimize hizmet ederken hem de açık havuzuyla çocuklarımıza yüzme öğretmeyi planlıyoruz” dedi.

“HAVUZ ÜCRETLERİNDE İNDİRİME GİDİYORUZ”

Tesislerin yapımı kadar işletmesinin de önemli olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Biz bu tesisin işletmesini tüm zorluklara rağmen yapmaya başladık. İnşallah bunun üstesinden de geleceğimize inanıyorum. Özellikle uygun fiyata hizmet vermek ve her gelir grubundan insanımızın buradan

hizmet almasını arzu ediyoruz. 3 aylık fitness dahil 300 TL bir bedel talep ediyorduk. Halkımızdan gelen yoğun talep üzerine ücrette bir indirim yapma gereği duyduk. Buradan bunun da müjdesini vermek istiyorum. İnşallah bu ay meclisimizin de kararı ile havuz ücretlerimizi 200 TL’ye çekiyoruz. 3 aylık 200 TL bir bedelle vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacağız. İnşallah daha çok kardeşimiz bu tesislerden yararlanır. Tabi kayıtlı üyelerimizden ücret ödeyenleri mağdur etmemek için hizmetimizden faydalanma sürelerine ilave yapacağız” dedi.

“BAŞBAKANIMIZA METRO MÜJDESİ İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİZİ VE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ”

Selçuklu’nun gelişimini rakamlarla örneklendiren Başkan Altay, “Biz ne yaparsak yapalım Selçuklu’nun gelişimi için önemli işlere imza atmak gerekiyordu. Sene 1990 Selçuklu’nun nüfusu 188 bin. Konya’nın nüfusu 513 bin. Selçuklu Konya nüfusunun yüzde 36’sını barındırıyor. Niye 1990 yılını örnek verdim. Çünkü Konya Anadolu’nun ilk hafif raylı sistemini başlatan şehir ve 90’lı yılların başında hafif raylı sistem hizmete girdi. Bugün sene 2015 Konya’nın nüfusu 1 milyon 220 bin, Selçuklu’nun nüfusu 585 bin. Hem nüfus arttı, hem de il nüfusuna göre oranımız yüzde 11 artarak toplam il nüfusunun yüzde 47’sine ulaştı. Bunda hafif raylı sistemin çok önemli bir büyük katkısı oldu. Ama bugün gelinen noktada artık Konya’nın önemli bir ihtiyacının giderilmesi gerekiyordu. Bunun için Büyükşehir Belediyemiz önemli çalışmalar yaptı. Ama bunun çok önemli mali boyutu ve külfeti bulunuyordu. Geçtiğimiz günlerde Sayın Başkanımız Konya için çok önemli bir müjde verdi ve Konya’yı metro ile buluşturmak için ilk adımı attı. Kendisine teşekkürlerimizi, şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyoruz. Bu şehrimiz açısından çok önemli bir hizmet. Özellikle bu kadar büyük bütçeli bir işin devlet tarafından yapılması belediyelerimiz üzerindeki önemli bir yükün üstlenilmesi anlamına geliyor ve Konya klansman atlayarak nasıl Anadolu’da ilk kez hafif raylı sistemi kullanan şehir olarak diğer şehirlerden bir adım öne geçmişse metro ile de inşallah önemli bir adım atılacak ve Konya’mız dünyanın öneli şehirlerinden biri haline gelecek. Özellikle Kampüs-Alaeddin hattının yer altına alınması, Beyhekim hattının yapılması, yeni Necmettin Erbakan Üniversitesi hattının bağlanması, Meram Belediyesi’ne kadar hattın bağlanması Selçuklu’nun nüfus artışına ve Selçuklu’nun ulaşımdaki kalitesinin artmasına çok önemli destek sağlayacak” dedi.

YÜZME HAVUZU PROTOKOL ÜYELERİ TARAFINDAN AÇILDI

Zaman içerisinde gelişen teknoloji ile tercih ve önceliklerin değiştiğini ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “Yakın geçmişte yolların asfaltlanması, su, kanalizasyon, çöplerin toplanması gibi temel altyapı hizmetleri toplumumuzun öncelikli taleplerinin başında geliyordu. Vatandaşlarımız artık altyapı hizmetlerini değil, emekli konağını, hanımlar lokalini, yüzme havuzlarını, tenis kortlarını soruyor. Selçuklu Belediyemiz, Kongre ve Kültür Merkezi, Kelebekler Vadisi ve Otizm ve Down Sendromu Yaşam Merkezi gibi şehre değer katacak büyük projeler gerçekleştiriyor. Tüm bunlar ülke olarak 13 yılda kat ettiğimiz mesafenin açık birer göstergesidir. Şehrimize kazandırdıkları diğer yatırımlar ve bugün açılışı gerçekleşen, içerisinde yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzları, buhar odası, sauna, Türk hamamı, fitness salonu, kafeterya ve etüt alanlarının bulunduğu bu güzel tesisi kazandıran Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Selçuklu Belediyesi’nin, Konya için birçok önemli projeyi hayata geçirdiğini söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Adayı, “Böyle bir tesisisin yapımında emeği geçen başta Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, olmak üzere tüm ekibini ve tuğla üzerine tuğla koyan herkesi tebrik ediyorum. Bu tesisin Selçuklumuza, Konya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Selçuklu Belediyesine amatör spor ve sporculara sağladığı modern tesislerden dolayı teşekkür eden Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, “Konya’da ki spor kulüpleri arasında en çok sporcu sayısına sahip olan Selçuklu Belediyesi’ne tesisleşme adına yaptıkları yatırımlardan dolayı teşekkür ediyor, açılışı yapmış olduğumuz Sancak Yüzme Havuzu’nun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet Avcı’nın duasının ardından Sancak Yüzme Havuzu’nun açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.