Ressam İmam'dan sergi

Ressam İmam'dan sergi

Konyalı din görevlisi ressam Muhsin Kaleli, Doç. Dr. Belgin Akın ve İzmirli sanatçı Hande Akalın ile Novada Outlet'te sergi açtı.

Aynı zamanda Konya'da din görevlisi olan, hiperrealist çalışmaları yoğun ilgi gören Muhsin Kaleli, İstanbul başta olmak üzere bugüne kadar pek çok ilde sergi açmıştı.

Çalışmalarını Konya'da ilk kez sergileme fırsatı bulan Muhsin Kaleli, bu sergiyi Konya'da Sağlık Bilimleri Fakültesinde doçent olan Belgin Akın ve İzmir'de yaşayan sanatçı Hande Akalın ile birlikte Konya Novada Outlet'te açtıklarını söyledi.

"Sanat merkezlerine herkes gelemiyor. Daha çok kişiye ulaşmak, sanatı ilgi duyanlara daha fazla yaklaştırmak için AVM'yi tercih ettik" diyen Kaleli, "Bu benim 4. kişisel sergim. Her resmimim bir yerine Mevlevi kıyafeti giymiş bir derviş bulunuyor. Burada 3 ressamın toplam 30 çalışması sergileniyor. 2 hafta açık kalacak sergiye tüm Konyalıları bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Belgin Akın ise bunun 6. kişisel sergisi olduğunu belirtti. Akın, "İkinci bir kariyer alanım olarak resimle uğraşıyorum. Resimlerimde soyutlanmış figürlere ağırlık veriyorum. Dünyanın birçok yerinde çeşitli sanat etkinliklerine katıldım. Çalışmalarımı Konya'daki kişisel atölyemde sürdürüyorum" şeklinde konuştu.

İzmirli ressam Hande Akalın da bu etkinliğin kendisinin 11. kişisel sergisi olduğunu söyledi. Akalın, "Dünyanın birçok yerinde koleksiyonlarda çalışmalara katıldım. Resimlerimde İslam, Anadolu ve Osmanlı sembollerini kendi yorumumla kullanıyorum. Bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak istiyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.