Rektör Gökbel ilçeleri ziyaret etti

Rektör Gökbel ilçeleri ziyaret etti

Selçuk Üniversitesi’nin ilçede bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarını tek tek ziyaretini sürdüren Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, son olarak Beyşehir, Huğlu, Bozkır, Akören ve Çumra ilçelerini ziyaret etti.

 Rektör Prof. Dr. Gökbel, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrencilerle de bir araya gelerek sorunlarını dinledi. İlk olarak geçtiğimiz günlerde sırasıyla Beyşehir ve Huğlu ilçelerine ardından da Bozkır, Akören ve Çumra ilçelerine giden Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ilçelerde kaymakamlar, belediye başkanları, dekanlar ve müdürler tarafından karşılandı. Beyşehir ve Huğlu ziyaretleri sırasında Rektör Gökbel’e uzun yıllar Beyşehir’de idari görevlerde bulunan ve gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla ilçe halkının sevgisini kazanan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş de eşlik etti. 

Ziyaret ettiği tüm ilçelerde öğretinciler ve personelin ilgisi ile karşılaşan Rektör Prof. Dr. Gökbel,  akademik ve idari personelin yanısıra ve öğrencilerle de toplantılar yaptı. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen ve kendisine yöneltilen sorunları yanıtlayan Prof. Dr. Gökbel, “Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde öğrenci topluluklarımız tarafından gerçekleştirilen etkinlikleri imkanlarımız ölçüsünde ilçelerde de yapmayı sürdürüyoruz. Ancak bu noktada daha çok ilçelerde bulunan öğrencilerimize iş düşüyor. Kendi bulundukları okullarda öğrenci toplulukları kurarak gerek bilimsel, gerekse sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz. Üniversite yönetimi olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu. Göreve geldikten hemen sonra Selçuk Üniversitesi’nin 18 ayrı ilçede bulunan tüm birimlerini tek tek ziyaret eden ve sorunları yerinde inceleyen Rektör Gökbel, bu yılın başında ikinci kez başladığı ilçe ziyaretlerini önümüzdeki günlerde tamamlamayı planladığını söyledi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.