Peugeot, hem çevreyi koruyor, hem de bütçenizi

Peugeot, hem çevreyi koruyor, hem de bütçenizi

Peugeot, yıllar süren araştırmalar sonucunda çevreyi korumak amacı ile Blue Lion standartını geliştirdi.

Bir Peugeot modelinin Blue Lion standartına sahip olabilmesi için CO2 emisyonunun 130 gr/km’ye eşit veya daha düşük olması, aynı zamanda yüzde 95 oranında geri dönüşüme müsait ve sadece ISO 14001 onaylı bir fabrikada üretilmiş olması gerekiyor. Blue Lion standartlarına sahip olan Peugeot modelleri aynı zamanda Türkiye pazarının en az yakıt tüketen araçları arasında ilk sıralarda yer alıyor.
Daha çevreci motorlar üretebilmek için teknolojik araştırma ve geliştirmelere yapılan yatırımların bir ürünü olan Blue Lion standartına sahip olan modeller ile Peugeot, Avrupa’da düşük emisyon salınımı konusunda lider konumda bulunuyor. Avrupa’nın en çevreci ürün gamına sahip olan Peugeot, düşük yakıt tüketimi ve kullanım maliyetleri sunan çevreci motorları ile dikkat çekiyor.
Blue Lion standartlarına sahip olan Peugeot modelleri aynı zamanda Türkiye pazarının en az yakıt tüketen araçları arasında ilk sıralarda yer aldığını belirten Uyararslan Peugeot Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Uyararslan “ Türkiye pazarında bulunan 107 versiyonlarının tümü, 207 ürün gamının yüzde 62’si ve 308 HB versiyonlarının yüzde 78’i Blue Lion standartlarına sahip. Peugeot daha güzel bir çevre için yolu açıyor ve çevre dostu Peugeot modellerine çok daha uygun fiyatlarla sahip olma imkanı sunuyor.” dedi.
DAHA AZ YAKITLA DAHA ÇOK YOL
Blue Lion standartlarına sahip araçlar aynı zamanda düşük yakıt tüketimleri ile de beğeni topluyor. Peugeot’nun geliştirdiği teknoloji ile hem çevreyi koruma adına,hem de ekonomi adına büyük kazançları müşterilerine sunduğunu belirten Uyararslan “Teknik olarak daha az karbondioksit salınımına neden olmak, daha az akaryakıt harcamak demektir. İndirimli bir araç alıyorsunuz, daha az yakıyor ve komşumun aracına göre çevreye daha duyarlı bir araç kullanıyorum demektir. Türk müşterisinin bir numaralı önceliği bu değil ama kriz ortamında herkesin paraya ihtiyacı var. Daha az tüketim ve indirim avantajlarıyla bu tür araçlara ilgi duyuluyor.”şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.