Pembe tablolar gerçeği yansıtmıyor

Pembe tablolar gerçeği yansıtmıyor

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, her konuşmasında pembe tablolar çizdiğini, ancak halkın içine girildiğinde bu pembe tablolara rastlamadıklarını s

Zeki Sezer, partisinin bazı ilçe ve belde belediye başkan adaylarının tanıtım toplantılarına katılmak üzere Konya'ya geldi. Sezer, Emirgazi'nin ardından Karapınar ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. DSP Konya İl Başkanı Betül Öncü'nün ardından kürsüye gelen Sezer, Türkiye'nin çok zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Başbakan Erdoğan'ın her konuşmasında pembe tablolar çizdiğini de ifade eden DSP lideri Sezer, şunları ifade etti: “Ancak halkın içine girdiğinizde bu pembe tablolara rastlanmıyor. Hem ürününü satmak isteyen üretici hem de ürünü almaya çalışan esnaf çok zor bir durumda. Ürünler 6 yıl öncesiyle hala aynı fiyata satılıyor. Ancak buna nazaran mazot 2,5 katına, ilaç ve gübre fiyatları ise 3 katına çıktı. Çiftçi tarlasına gübre atamaz hale geldi. Bizim Hükümetimiz döneminde rahmetli Bülent Ecevit'in bir KÖYKENT projesi vardı. Amacı köyleri kentleştirmekti. Bunun için 300 milyon dolarlık bir kredi bile alınmıştı. Ancak bu Hükümet döneminde bu proje sırf Ecevit'in projesi diye para geri iade edildi. Sanayicimiz işçi çıkarıyor. Fabrikalar kapanıyor. İşsizlik günden güne artıyor. Köyleri boşaltıyorlar. Köylülüğü bitireceklerini söylemişlerdi, ancak köylerden kentlere göç, kentleri mega köyler haline getirdi.”
Sezer, “Başbakan (Büyük Ortadoğu Projesi'nin Eş Başkanıyım) diye söylüyor, ancak Gazze'deki çocukların ölümüne dur diyemiyor. Ben de böyle bir başkandan utanıyorum” diye konuştu.

GÖZLERİ VAR GÖRMÜYOR!
Bir yıl önce Türkiye'ye krizin geldiğini Başbakan'a ilettiklerini, ancak kendilerini ciddiye almadığını ifade eden Zeki Sezer, şöyle devam etti: “Bir yıl önce düzenlediğim basın toplantısıyla ekonomik krizin geldiğini ve alınması gereken önlemleri kamu oyuna açıklamıştım. Yetmedi 4 Şubatta Başbakan Erdoğan'ın yanına gittim. Ona yaşanacak krizi ve alması gereken önlemleri anlattım. Ancak o bana dedi ki, ‘Bu Amerika'da yaşanan Mortgage ile ilgili bir kriz. Biz de henüz Mortgage kredileri yeterince kullanılmıyor. Bu kriz bizi etkilemez’ demişti. Hani diyor ya kendisi 'Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar.' İşte tam da kendini anlatıyormuş. Kulağı var duymuyor, gözü var, ama görmüyor. Bu gidişattan kurtulmanın tek yolu ise DSP’dir.”
Sezer, yerel seçimlerin bu Hükümetten kurtulmak için bir adım olduğunu ifade etti. Konuşmasının ardından Genel Başkan Zeki Sezer, bazı ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıkladı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.