Numune pazar oldu

Numune pazar oldu

Numune Hastanesi, Özel Büykşehir Hastanesi ve Özel Selçuklu Hastanesi bulunduğu cadde seyyar satıcıların istilasına uğradı. Cadde adeta pazar yerine dönüşmüş durumda

Sürekli bağırarak satış yapan seyyar satıclar hem çevreyi rahatsız ediyor hem de önlerinde oluşan kalabalık nedeniyle trafiği kilitliyor. Numune Hastanesi Poliklinikleri'nin girişinin bulunduğu sokak seyyar satıcılar tarafından işgal edilmiş durumda. Yakın çevresinde Özel Büykşehir Hastanesi ve Özel Selçuklu Hastanesi de bulunan sokağı mesken tutan satıcıların sürekli bağırarak satış yapmaları hasta ve hasta yakını vatandaşları rahatsız ediyor. Pazar yerine dönen sokakta seyyar satıcılardan alışveriş yapmak isteyen vatandaşların oluşturduğu kalabalık zaten yoğun olan hastane önü trafiğini içinden çıkılmaz hale getiriyor. Defalarca şikayet etmelerine rağmen hiç bir önlem alınmadığını belirten vatandaşlar belediyeden konunun çözülmesini ve Konya'ya yakışmayan bu görüntünün bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyor.

ÇEVREYİ RAHATSIZ EDİYORLAR

Defalarca ilgili kurumlara şikayette bulunulmasına rağmen hiç bir çalışma yapılmadığını belirten bir hastane yetkilisi, “Gelişmiş ülkelerde hastane çevresinde korna çalmak dahi suç unsuru teşkil eder. Ancak bu sokak şu anda pazar yerine dönmüş durumda. Öyle bir noktaya tezgah açıyorlar ki, burası hem Numune Hastane'sinin hem de 3 hastanenin ortak otoparkının girişi. Burda yaşanan yoğunluk Konya'nın en büyük pazarında bile yoktur. Hem trafiği kilitliyorlar hem de sürekli bağırarak çevreyi rahatsız ediyorlar. Bu tür görüntülerin en olmaması gereken yer burası. 3 hastanenin ortasında böyle keşmekeş bir durum Konya'ya yakışmıyor. İnsanların şifa bulmaya geldiği, ağrı ve acılarla boğuştuğu bir yerde sürekli bağırış ve korna sesleri olmamalı. Bir an önce gerekli işlemler yapılarak bu gürültü ortadan kadırılmalı” dedi.

TAHAMMÜL EDEMİYORUZ

Hastanelerden birinde uzun süredir tedavi gören bir vatandaş ise seyyar satıcıların akşama kadar bağırmalarından şikayetçi. Her gün aynı kargaşanın devam ettiğini belirten vatandaş, “Sabahın erken saatlerinden itibaren akşama kadar sürekli bağırarak ürünlerini pazarlıyorlar. Hiç sessiz ve sakin  bir havanın oluşştuğunu görmedim. Sanki bağırınca daha fazla satacaklar. Bazen ağrılarımızın arttığı, dayanılmaz hale geldiği zamanlar oluyor. İşte o zaman tahammülü imkansızlaşıyor. Uzun süre kalsa sağlıklı insanı hasta olur. Hastane yetkililerine durumu bildirdiğimizde ellerinden bir şey gelmediğini, daha önce pek çok kez belediyeye şikayette bulunmalarına rağmen  hiç bir önlem alınmadığını söylüyorlar. Belediye bir an önce bu duruma çare bulsun” ifadelerini kullandı.

merhabahaber.com YUNUS ALTINBEYAZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum