Noel Baba yerine Nasreddin Hoca

Noel Baba yerine Nasreddin Hoca

Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı, Nasrettin Hocanın doğumunun 800.yılı etkinliği Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirildi. Etkinlikte salonun büyük bir bölümünü çocuklar ve velileri doldurdu.

Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Fehmi Ceylan, yaklaşan yılbaşını hatırlatarak, “Türk milleti aziz Nasrettin Hocası yerine Noel babayı tercih etmeyecektir”dedi. Ceylan, Nasrettin Hoca’nın iyi bir eş, dost ve iyi bir Müslüman olduğunu ifade ederek, “800 yıllık çınar, şu sıkıntılı günlerde sana ne kadar muhtacız. Sende yalan yoktu. Sen model insandın” diye konuştu.

Karatay İlçe Milli Eğitim şube Müdürü Aziz Bor da Nasrettin Hoca’ya duyduğu saygıyı, “Bizlere ve insanlara mesajlar veren bu yüce insanın önünde hürmetle eğiliyorum” sözleriyle dile getirirken, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Mevlüt Kuntoğlu ise “Geleneği gelecekle birleştirdiğiniz zaman bir nesli anlamlı kılabilirsiniz. Türk milletinin önemli değerlerinden olan Nasrettin Hoca’yı bize tanıma imkanı verdikleri için okul yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulu öğretmenlerinin hazırladığı, çeşitli Nasrettin Hoca fıkraları öğrenciler tarafından canlandırıldı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.