MÜSİAD'tan İsrail'e tepki

MÜSİAD'tan İsrail'e tepki

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, İsrailin Gazzeye yönelik saldırılarının insanlık dışı olduğunu belirterek, Kendilerine bir kılıf bularak masum insanları öldürmek hangi insanlığı sığabilir

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, mazlum Filistin halkına karşı uygulanan katliamları yaptığı yazılı açıklama ile kınadı. Korkmaz, “İsrail’ın Gazze’de insanlık dışı yöntemlerle yaşlı-çocuk demeden masum insanları öldürdüğünü belirterek bu devlet terörünün bir an önce bitmesi en büyük beklentimizdir” şeklinde konuştu. Korkmaz, açıklamasının devamında, “İsrail geçmişte olduğu gibi bugün de tüm dünyanın gözü önünde insanlık dışı yöntemlerle Gazze’de yaşlı, çocuk demeden masum insanları öldürmeye devam etmektedir. Bu zamana kadar bu katliama göz yuman dünya ülkelerinin hatta İslam dünyasının artık bu gidişata bir dur demesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

BAŞBAKANIMIZIN İSRAİL'E KARŞI TAVRI NETTİR

Korkmaz'ın yazılı açıklaması ise şu şekilde: "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’dan tüm dünyaya bu sorunun çözümü için konuşması ve Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Gazze’de Filistinlilerle beraber olması bizleri gururlandırmıştır. Kendilerinin İsrail’e karşı sergiledikleri tavır insanlığın yok olmadığını ve Filistin davasında Türkiye’nin duruşunu net bir şekilde göstermiştir. Bu haklı duruşlarında bizler sonuna kadar onların yanındayız.  Bu zamana kadar belirli kılıflar bularak Filistin topraklarında ve son dönemde Gazze’de İsrail tarafından başlatılan operasyonlar bir devlet terörü olmuştur. Masum insanların öldürülmesi izahat edilebilir bir durum değildir.

DÜŞEN HER CAN BİZDENDİR

Sayın Başbakanımızın da belirttiği gibi ‘Ramallah, Nablus, Eriha, Refah, Gazze ve Kudüs de bizim kardeşimizdir. Bu şehirlerde dökülen her damla kan bizim damarlarımızdaki kandır. Bu şehirlerde toprağa düşen her can bizim canımızdır. Her damla gözyaşı, bizim gözyaşımızdır’ Aynı şekilde dünya barışının Birleşmiş Milletler(BM) güvenlik konseyi üyesi beş ülkenin dudak arasından çıkan sözlere bağlı kalmasının doğru bir sistem olmadığını ortadadır. BM’nin yeni yapısı başta da daimi üyeler olmak üzere mutlaka değişmelidir. Türkiye Müslüman ve hem Asya’da, hem Avrupa’da yer alan bir ülke olarak, BM’de daimi üye olarak en kısa zamanda yer almalıdır. Yine Başbakanımızın hatırlattığı Arap Birliği ülkeleri başta Gazze konusu olmak üzere İslam dünyasındaki diğer önemli konulardaki kayıtsızlığını terk etmeli ve müdahil tavır alır hala gelmelidir. Bu noktada Gazze için atılacak her adım insanlık için önemli bir dönüm noktası olacaktır. Akan kan ve gözyaşı bir an önce sonlandırılmalıdır”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.