MÜSİAD Soma faciasını değerlendirdi

MÜSİAD Soma faciasını değerlendirdi

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından bölgeye giden MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyet izlenimlerini değerlendirdi.

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından bölgeye giden MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyet izlenimlerini değerlendirdi.
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile birlikte bölgeye giden MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Lokman Koyuncuoğlu, Kazım Öztürk ve Mustafa Öztaş izlenimlerini MÜSİAD’da değerlendirdi.
MÜSİAD Konya Şube Başkan Vekili Mehmet Ali Korkmaz, “Soma’da yaşanan kaza hepimizi derinden etkiledi. Olayın ardından Soma halkıyla beraber olduğumuzu göstermek için MÜSİAD Konya Şube Yönetiminden heyetimiz bölgeye gitti. Kazada hayatını kaybedenler ve ailelerinin hepsinin ayrı bir hikayesi var. Bundan sonra bize düşen görev onların yanında olmaktır. Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara da sabır niyaz ediyorum” dedi.
Soma ile ilgili izlenimlerini anlatan MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Lokman Koyuncuoğlu, “Televizyonlarda yayınlanan Soma’da yaşananlarla, bizim bölgede yaptığımız izlenimlerin arasında ciddi bir fark göze çarpıyor. Soma oldukça sakin, halk teskin olmuş durumda gergin bir ortam yok. Kaza sonrası medyayı takip ettiğimizde ve oradakileri halkı dinlediğimizde ikisi arasında ciddi bir fark var. Soma halkının devletle herhangi bir problemi yok. Kaza sonrasında madende yaşananlarla ilgili çelişkili bilgiler var. Ne yazık ki sağlıklı bir bilgi alamıyorsunuz. Tabi ki bu dönemde böyle bir kazanın nasıl yaşandığının iyi sorgulanması gerekiyor. Gördüğümüz kadarıyla devlet tüm organlarıyla ilk andan itibaren kaza yerinde halk da bu çabaların farkında. Devletin tüm imkanları ile seferber olması önemli bir nokta” ifadesini kullandı.
MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Öztaş da, “Güvenlik tedbirlerinin hassasiyetle alındığı bir maden ocağında böyle bir kaza olması dikkat çekici. Böyle bir alanda bu olayın olması ilginç ciddi olarak araştırılması gerekiyor. Konuyla ilgili olan tüm resmi kurumların en yetkili isimleri oradalar. Soma’da yaşananlar bu konuyla ilgili tüm birimlerin ciddi bir sınavı olacak” dedi.
MÜSİAD Konya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Öztürk de, “Bölgede kaza sonrasında taziyelerde bulunduk. Allah bizlere böyle bir kazayı bir daha göstermesin” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.