Murat Top başkanlığa seçildi

Murat Top başkanlığa seçildi

1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yapan Birleşmiş Aktarlar ve Baharatçılar Derneği’ne (BAKDER) Murat Top başkanlığa seçildi.

Birleşmiş Aktarlar ve Baharatçılar Derneği (BAKDER) 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Konya Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Kuruldan önce yapılan yoklamada 110  üyeden 75 üyenin katılımı ile çoğunluk sağlanarak gündem maddelerine geçildi. Tek listenin yer aldığı genel kurulda oyların tamamını alan MuratTop başkanlığa seçildi.

Derneklerinin faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Top, artık derneklerinin genel kurul ile kurumsallaştığını söyledi.Derneklerinin 6 ay önce Konya’da kurulduğunu belirten Top, “Türkiye ve Konya’da ilk defa aktarcılar bir dernek altında birleşti.Derneğimiz aktarcıların ve baharatçıların yaşadığı sorunları çözüm arayarak, esnaflarımızın ticaretinde kolaylık sağlayacaktır.Yönetim kurulu üyelerimizin farklı illerden de seçerek, faaliyetlerimizi genişletmeyi planlıyoruz.Derneğimizin gelirini sadece aidatlardan sağlamayarak, çeşitli projeler geliştirerek, katkı sağlayacağız. Başkanlığım görevimde Allah’ın izniyle elimden gelenin fazlasını yapacağım” dedi.

BAKDER Yönetim Kurulu ise şu isimler yer aldı: “Murat Top, Ali Türkşar, Hüseyin Ömeroğlu, Mehmet Pıçak, Mehmet Türkşar, Fatih Arı, Sefer Özüpek, Naim Duran, Tansel Açıkgöz, Uğur Kemal Suskan, Ebuzer Maşalı, Osman Ocaklı, Metin Büyükmumcu.” Yedek üyeler de: “Tevfik Dönmez, Mehmet Akif Topçu, Karaman Şanal, Selim Suda, Emin Taşdemir, Raşit Yıldız, cihat Beyaz.” Denetleme kurulunda da: “Mehmet Mıhçı, Rahim Erdemir, İsmail Göçer, Ali Evci ve Alişan Tosun” yer aldı.

MEHMET AKİF SÜTÇÜ merhabahaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.