Meram'da musiki ziyafeti

Meram'da musiki ziyafeti

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Meram Aşkına Kültür, Sanat ve Yaşam Etkinlikleri, İstanbul Solistleri’nin sunduğu Klasik Türk Müziği Konseri’yle devam etti

Mevlâna Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’ndaki konsere Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Sâlim Tokaç, Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan ve kültür sanatseverler katıldı. Klasik Kemençe’de Derya Türkan, Tanbur ve Ney’de Murat Sâlim Tokaç, Ud’da Yurdal Tokcan, Kanun’da Hakan Güngör, Bağlama’da Cenk Güray ve Ritim’de Fahrettin Yarkın’ın yer aldığı İstanbul Solistleri adlı topluluk Klasik Türk Müziği’nin sevilen eserleriyle birlikte komşu ülkelerden de seçme eserler icra etti. Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı da eserleri seslendirdi.

MÜZİĞİMİZİN TEMELİNDE MEŞK VAR

Konserden sonra T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Sâlim Tokaç ve Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı’ya çiçek ve tablo hediye eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Programımıza iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Meram Aşkına Kültür, Sanat ve Yaşam Etkinliklerimize Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüz çok büyük destek veriyor. Her hafta farklı bir programla karşınızdayız. Bu vesileyle Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Bey’e ve Genel Müdür Yardımcısı Hemşehrimiz Ömer Faruk Belviranlı’ya çok teşekkür ediyorum. Bizim medeniyetimizin oluşumunda sadece kılıç değil aynı zamanda şiir ve musiki var. Müziğimizin temelinde meşk var. Bu akşam bunun güzel bir örneğini görmüş olduk” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum