M. Aymaz'da demokrasi sınavı tam not aldı

M. Aymaz'da demokrasi sınavı tam not aldı

Merve Meram Abdullah Aymaz İlkokulu ve Ortaokulunda okul başkanlık seçimi dünyada yeni uygulamaya konulan elektronik ortamda gerçekleştirildi

Geçen yıllardan farklı olarak elektronik ortamda oy veren öğrenciler yeni başkanlarını seçtiler. İlkokul ve ortaokul için ayrı ayrı başkanlarını seçen okulda kıyasıya bir yarış yaşandı. Gerçek seçimleri aratmayacak şekilde başkan adaylarının çalıştığı yarışta İlkokul başkanlığına Ayşe Sueda Ersoy seçilirken Ortaokul başkanlığına ise Ayşe Beyza Toker seçildi.
Okulda 1.Sınıftan 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerin elektronik ortamda oy kullanmaları demokrasi adına önemli bir adım oldu. Ülke seçimlerine de örnek olacak uygulamada her öğrenciye bir kullanıcı şifresi verilerek bilgisayar ortamında oy kullanmaları sağlandı. Şifreler tek kullanımlık olması mükerrer oy kullanımının da önüne geçilmiş oldu. Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra arkadaşlarına teşekkür konuşması yapan başkanlar verdikleri sözleri yerine getirip sizler ve okulumuz için var gücümüzle çalışacağız dediler.
Konuyla ilgili bilgi veren Müdür Yardımcısı Ahmet Memiş, “Öğrencilerimiz demokratik bir ortamda bireysel haklarından biri olan oy verme işlemini elektronik ortamda kullanmış olup seçim sürecinde tatlı bir mücadelenin verildiğini gördük. Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimiz demokrasi sınavını başarıyla vermiş olup tüm öğrencilerimiz eksiksiz oylarını kullanmışlardır.  Kazanan adayları tebrik ediyor başarılar diliyorum” diye konuştu.
HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.