KSO yönetimi Ankara’ya çıkartma yaptı

KSO yönetimi Ankara’ya çıkartma yaptı

Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayanı ziyaret etti.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Konya Sanayi Odası seçimleri sonrası güven tazeleyerek tekrar göreve seçilen Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti. KSO Başkan ve yeni yönetimine görevinde başarılar dileyen Bakan Çağlayan, Konya sanayisinin ülkemiz ekonomisinde ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirtti. Bakanlık olarak yaptıkları bir çalışma sonrası ön araştırma, yerinde yapılan inceleme ve ilgililerle yapılan görüşmeler sonucunda Konya’da 44 yatırımın gerçekleştirilebileceğinin tespit edildiğini ifade eden Bakan Çağlayan, “Yıllarca bu ülkede sanayicilik yapmış, Sizden biri olarak ülkemiz sanayicilerimizin, ticaret erbabımızın, esnafımızın sorunlarının çözümü için birlik ve beraberlik içinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Ben Sizin buradaki temsilcinizim. Elbirliğiyle, gönül birliğiyle ülkemizin kalkınması için hep birlikte çalışacağız.”dedi. Konyalı sanayicilere ve işletmelere ortak tedarik, ortak pazar oluşturmak, ortak inovasyon, ortak Ar-Ge yapmak gibi alanlarda ortaklık kültürünün geliştirilmesi tavsiyesinde bulunan Bakan Çağlayan, freni patlamış bir kamyona benzettiği küresel krizin Türkiye'yi yılın son çeyreğine kadar etkileyeceğinin görüldüğünü, kriz sona erdikten sonra da dünya rekabetinin çok daha zorlaşacağını ifade ederek, bunun için şirketlerin güçlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Krize karşı gerekli tedbirleri almaya devam ettiklerine de dikkat çeken Bakan Çağlayan, bu kapsamda en son hayata geçirdikleri ihracatçı KOBİ’lere 1 milyar dolarlık KOSGEB desteği verdiklerini aktardı. Başta KOBİ’ler olmak üzere herkesin yaşanan küresel krize karşı tedbirini alması gerektiğini, şirketin kasasının patronun cebi olmaktan çıktığını görmesinin şart olduğunu ve Ar-Ge'nin inovasyonun günlük hayata dahil olması uyarısında bulundu. Her krizin bir şeyler öğrettiğini yineleyen Bakan Çağlayan, ''Ama dayağı yemeden, kafamız, gözümüz kırılmadan bunları öğrenmemiz, sorunlarımızı çözmemiz lazım'' diye konuştu. Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Bakan Çağlayan’a kendilerini kabulünden dolayı teşekkür etti. Bugünü kadar verdiği destekten ve kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı Bakan Çağlayan’a teşekkür eden KSO Başkanı Büyükhelvacıgil, Konya sanayisi ve ekonomisini, Konya Sanayi Odası’nın projelerini, Sanayicilerin öncelikli beklenti ve çözüm önerileri ile kriz ortamında sanayicilerin beklentilerini anlatan rapor sundu.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.