Konya yatırıma doyacak

Konya yatırıma doyacak

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Naci Koru, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıc

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Ankara’da bakanlıkları ziyaret etti. İl Teşkilatı’nın 15 günde bir gerçekleştirdiği Ankara ziyaretleri kapsamında İl Başkanı Sorgun; Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Naci Koru, Aile ve Sosyal politikalar bakan yardımcısı doç. Dr. Aşkın Asan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı’yı makamlarında ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ile AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Mustafa Varol, Mustafa Yazlık ve Serpil Yakut katıldı. İl Teşkilatı’nın gün içindeki ilk adresi Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ali Naci Koru’ya oldu. Koru ile makamında bir araya gelen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, kendilerini kabul ettikleri için Bakan Yardımcısı Koru’ya teşekkür etti.

TÜRKİYE DIŞ POLİTİKADA DOĞRU YOLDA

Dışişleri Bakanlığı’nın konum gereği önemli bir vazifeyi yerine getirdiğinin altını çizen İl Başkanı Sorgun; “Devletimizin ve hükümetimizin belirlediği esaslara göre çalışan bir bakanlık olan Dışişleri, gerçekten de önemli bir görev üstlenmiş durumda. Bakanlık olarak sizler, bir yandan ülkemizin yabancı devletler ve uluslar arası kurumlarla iletişimini sağlarken; diğer taraftan ülkemizin çıkarlarını koruyor, ülkemizi tanıtıyor ve elbette bakanlık olarak gücümüzün göstergesi oluyorsunuz. Bu bağlamda sizlere teşekkür ediyoruz. Ufku geniş, bilgi birikimi ve tecrübesi tüm dünya tarafından takdir edilen Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da böyle önemli bir bakanlığın başında olması da hem ülkemiz için hem de bölge ülkeleri açısından büyük bir şanstır. Elbette Dışişleri Bakanımızın Konyalı olması da ayrıca bizler için bir gurur vesilesidir. Konya’nın AK Parti’ye ve hükümetimize olan desteği de malum. Bu bağlamda Konya bugüne kadar önemli hizmet ve yatırımlar aldı. Almaya da devam edecek. Çünkü Konyamız her türlü hizmeti hak ediyor” dedi.

Kendilerini ziyaret ettikleri için AK Parti Konya İl Teşkilatı’na teşekkür eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Naci Koru ise Türkiye’nin son yıllarda yürüttüğü dış politikayı değerlendirdi. Türkiye’nin hem bölgesinde hem de dünya genelinde yürüttüğü diplomasinin çok başarılı olduğunu kaydeden Koru, “Sizlerin de ifade ettiği gibi Dışişleri Bakanlığı olarak ülkemizi hem dışarıda hem de içeride en iyi şekilde temsil etmenin gayretindeyiz. Şunu açık bir şekilde söyleyebiliriz ki Türkiye’nin izlediği dış politika doğru ve başarılıdır. Çünkü bizler milletin mazlumun yanında; zalimin karşısındayız. Dolayısıyla kimse millete rağmen hareket edemez” ifadelerini kullandı.

KONYA TURİZMDE ATAĞA GEÇTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ziyaretinin ardından AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve beraberindeki İl Başkan Yardımcıları, daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’na geçti. Burada Bakan Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı’yı ziyaret eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, kendilerini kabul ettikleri için Bakan Yardımcısı Arıcı’ya teşekkür etti ve Arıcı’ya da bir Konya dosya iletti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Abdurrahman Arıcı, Konya’nın turizmde aldığı mesafeyi övdü. Bakan Arıcı; “Türkiye’nin 2023 Hedefi doğrultusunda Konya’nın turizmine yönelik önemli ve bir o kadar ciddi raporların hazırlandığını biliyoruz. Bu bağlamda Konya’nın turizmde atağa geçtiğini görüyoruz. Bizler de bakanlık olarak Konya’nın turizmde bir sektör haline gelebilmesi için çabalıyoruz. Şu anda yılda Konya’ya gelen turist sayısı 2 milyon. Tabii Konya çok daha fazlasını hak ediyor. Gerek Konya Valiliği, belediyeler ve gerekse de kamu kurum ve kuruluşlar Konya’nın gelecekte turizm alanında adından sıkça söz etmesi için çalışıyor. Ankara – Konya arası Hızlı Tren’in hayata geçmesi de bu hedefte büyük bir katkı sağlıyor. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Konya’yı daha güzel günler bekliyor” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.