Kimse Yok Mu'dan Soma'ya yardım eli

Kimse Yok Mu'dan Soma'ya yardım eli

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, “İşçilerimizin bizlere emanet bıraktıkları ailelerine sahip çıkmalıyız. Kimse Yok Mu Derneği olarak kaza meydana geldiği andan itibaren bölgeye yardım eli uzatıyoruz” dedi

Soma'da yaşanan facia sonucu, hayatını kaybeden işçilerimizin ailelerine Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yardım eli uzatıyor. Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi, Soma için düzenlenen yardımlar ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Kimse Yok Mu Derneği Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, Soma'da hayatını kaybeden işçilerin emanetlerine milletçe sahip çıkıldığını söyledi. Facianın yaşanması ile birlikte Kimse Yok Mu Derneği'nin Soma'ya giderek acılı ailelerin yaralarına merhem olduklarını belirten Aşçı, “13 Mayıs Salı günü saat 15.10'da ülkemizin ve yüreğimizin orta yerine acı bir ateş düştü. Soma'daki bir kömür ocağında meydana gelen, Türkiye'nin en büyük maden faciasında çok sayıda işçi kardeşimiz hayatını kaybetti. Ülkemizi yasa boğan bu büyük facia neticesinde tek yürek olan milletimiz, merhum işçilerin geride bıraktıkları gözü yaşlı ailelerin yanında olabilmek için seferber oldu. Aynı düşünce ve hassasiyetlerle Kimse Yok Mu olarak biz de olay anından itibaren Somalı kardeşlerimizin yanında olup, yaralarına merhem olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.Hayatını kaybeden ve yaralı kurtulan işçilerin ailelerine psiko-sosyal destek ekibinin oluşturulduğunu belirten Aşçı, şu ifadeleri kullandı: “Derneğimiz, arama-kurtarma çalışmaları sona erdiğinde Somalı şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıp, uğruna can verdikleri hayallerini gerçekleştirebilmek için seferber oluyor. Öncelikle kazadan etkilenen yaralılara ve işçi ailelerine ASYA Psiko-Sosyal Destek Ekibimiz tarafından gerekli destek sağlanacaktır. Bin çocuğumuzun eğitim ihtiyaçları için 3 yıl boyunca, derneğimiz tarafından çocuk başına yıllık bin 500 lira değerinde yardımda bulunulacaktır.”

'KARDEŞ AİLE' PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK
Hayırsever ailelerle kazazede aileleri biraraya getiren 'Kardeş Aile' projesi hakkında bilgi veren Aşçı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Derneğimizin uzun bir zamandır devam ettirdiği 'Kardeş Aile' projesi kapsamında hayırsever ailelerin kazazede ailelerle kardeş ilan edilerek, bu elim kazanın açtığı yaralara merhem olunmaya çalışılacaktır. Devletin bölgedeki yardımları sürmektedir. Ancak sadece devlet ile değil milletçe oraya yardım eli uzatmalıyız. Bu bağlamda tüm Konyalı kardeşlerimizden yardım bekliyoruz. Bağış yapmak isteyen kardeşlerimiz, Bank Asya Büsan Şubesi'ndeki TR54 0020 8000 9901 0478 5900 15 nolu hesaba Soma kampanyası içi bağış yapılabilir. Bunun yanı sıra Albaraka Türk Konya Şubesi'nde bulunan TR37 0020 3000 0044 4444 0000 11 nolu hesaba ve Türkiye Finans Yeni Toptancılar Şubesi'nde bulunan TR29 0020 6001 7200 2600 0000 26 nolu hesaba da Soma için bağış yatırabilirler. Tüm GSM operatörlerinden SOMA yazıp 5777'ye atacağımız her mesajla bir Somalı yetim çocuğumuza, dul kalan bir kardeşimize 5 liralık bir bağışta bulunmuş olacağız.”

BERKHAN PARLAK merhabahaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.