Karatay’dan Akşehir Konutları

Karatay’dan Akşehir Konutları

Karatay Belediyesi tarafından başlatılan konut hamlesinin 16. halkası İstiklal Mahallesinde yapılıyor.

Akşehir Siteleri Konut Yapı Kooperatifi adı altında yapılması planlanan yeni konutların tanıtımı ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli konut hamlesinin iki büyük halkasının da önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. Hançerli, Akşehir Siteleri Konut Yapı Kooperatifi’nin 3–4 katlı, 100 ve 135 metrekarelik olduğunu ifade ederken, “ 100 metrekare olan 282 dairenin peşinatları 3 bin 750 TL, aidatları 375 TL. 135 metrekarelik olan 164 dairenin peşinatları 5 bin TL aidatları ise 500 TL olarak belirlendi. 100 metrekarelik konutlarımız için üyelerimizden sadece üzerlerinde her hangi bir tapu olmama şartı aranıyor. 135 metrekarelik konutlar için bu şart geçerli değil. Bu şartlar altında 446 üyemize konut imkanı sağlarken arsa sahiplerine de 122 konut teslim edilecek.

Hançerli, Akşehir Konut Yapı Kooperatifinde belediye olarak hiçbir kazançlarının olmadığını dile getirirken tek amaçlarının Karatay’ın güzelleşmesi olduğunu söyledi. Hançerli, “Tamamı arsa sahiplerinin olan bölgede arsa sahiplerine vereceğimiz konutların dışında bizim hiçbir dairemiz olmayacak. Kooperatifin yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeliklerini ise Belediyemiz bünyesinde görev yapan 5 arkadaşımız oluşturacak. Bu arkadaşlarımız 1. 1,5 hisse karşılığı olan huzur hakkı ile bu kooperatifte hizmet verecek. Bizim tek amacımız Konut hamlesi ile vatandaşlarımızın yanında olmak” diye konuştu.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ‘Kooperatiflerin isimlerinin neden hep ‘Ak’ ile başladığını ve yeni yaptırılması planlanan konutlara bir başka isim vermeyi düşünüyor musunuz’ sorusuna ise, “Karalar gitti Ak’lar geldi. Bizim isim halkamız bu şekilde. Bir başka arkadaşımızda gelir başka bir isim verir. Önemli olan isimleri değil yapılan hizmetlerdir. Bizim yaptığımız konutların hepsini gezin, girişleri ve güvenlikleri ile çevre düzenlemesi ile hepsi aynı. Hiç birisinde ayrıcalık yapmadık” diye cevap verdi.

 

ALİ SAİT ÖGE 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.