Karasinekler Beyşehir'i istila etti!

Karasinekler Beyşehir'i istila etti!

Beyşehir'de yaz döneminde yaşanan sinek sorununa Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın el attığı bildirildi.

Beyşehir'de yaz döneminde yaşanan sinek sorununa Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın el attığı bildirildi.
    
Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehir'de geride kalan yaz mevsiminde günlük yaşamı olumsuz etkileyen kara sineklere yönelik İlçe Belediyesi tarafından yürütülen ilaçlama yöntemleri ile istenilen neticenin alınamaması üzerine konunun Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na intikal ettirildiğini belirtti.
    
Taşcı, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette, konuyu Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü'ne götürdüklerini belirterek, şu bilgileri verdi:
     '
'TAGEM Genel Müdürü Doç. Dr. Masum Burak ve Daire Başkanı Doç. Dr. Birol Akbaş ile görüşerek sinekle mücadele konusunda bakanlık desteği istedik. Bakanlığımız Beyşehir'de bir dizi incelemenin ardından çalışma başlatacak. Nevşehir'den sonra Türkiye'de ikinci olarak Beyşehir'de görüldüğü belirtilen bu sinek türü, su bitkilerinin yoğun olduğu, büyük ova çaylarında yayılış gösterdiğinin bilindiği bize aktarıldı. Beyşehir Belediyemiz tarafından yaz boyunca önceki yıllara oranda dört katı fazla ilaçlama yapılmasına rağmen kesin bir sonuç elde edilememişti. Bakanlığımızdan şimdi bir ekip bu hafta içerisinde Beyşehir'de inceleme yapacak. Yerinde yapılacak bu incelemenin ardından mücadele yöntemi belirlenecek. Kızılırmak'taki gibi Bakanlığın Beyşehir'de de çok kısa bir sürede çözüm üretileceğine inanıyoruz.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.