İnşaatçılar 2. genel kurulunu yaptı

İnşaatçılar 2. genel kurulunu yaptı

İnşaat, Demir, Kalıp ve Duvarcılar Derneği 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı dün İnşaat Mühendisleri Odası salonunda gerçekleştirildi.

 Tek listeyle seçime gidilen genel kurul eski başkan Sami Avşar yeniden oda başkanı seçildi. Yönetim kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: “Hasan Hüseyin Ak, Cafer Uyar, Halil Şahin, Mustafa Malas, Ercan Aydoğdu, Gündoğan Demir”
Toplantıda konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Ali Çınar, inşaatların bir şehrin gelişmesini sağlayan ve büyük istihdam alanları oluşturan bir misyona sahip olduğunu bildirdi. İnşaat, demir, Kalıp ve Duvarcılar Derneği Başkanı Sami Avşar da 2004 yılında kurulan derneklerinin şu an 300’e yakın üyesinin bulunduğunu ancak, bunlardan sadece 60-70 kadarının dernek faaliyetlerine katıldığını bildirdi. Derneğin kuruluş amacının inşaatçıların işlerinde uzmanlaşmasını sağlamak olduğunu bildiren Avşar, meslektaşları arasında birlik ve beraberliği sağlamak için bir araya gelerek dernek kurduklarını ifade etti. Konuşmaların ardından düzenlenen eğitim seminerinde başarılı olan ustalara sertifikaları İnşaat Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Ali Çınar tarafından verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.