Hükümet ikili oynuyor

Hükümet ikili oynuyor

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu'nun 271. Hafta gündeminde günlerdir devam eden İsrail'in Filistin'e saldırıları vardı

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu'nun 271. Hafta gündeminde günlerdir devam eden İsrail'in Filistin'e saldırıları vardı. Kayalı Park'ta yapılan toplantıda Platform adına açıklamada bulunan Musa Kazım Yılmaz hükümete seslenerek, “Filistin davasına sahip çıktığını iddia edenler durdukları yere iyice baksınlar. Hem batı kampında yer alıp hem de batı kampının yok etmeye çalıştığı Filistin'e yanında yer aldığını söylemek sahtekarlıktır” dedi.

İsrail Terör Örgütü kendi varlığını üzerine kurduğu zulüm, baskı, ve tedhişe devam etmektedir diyen Yılmaz, “Bu habis ur tedavisiz kanser hücresi beslemesi bulunduğu batının çıkarlarını gözetip o çıkarları yücelterek kendi varlığını devam ettirmek istemektedir. İyinin, hakkın, adaletin, düşmeni batı medeniyeti taşeronu İsrail Terör Örgütü’nü bütün şartlar altında desteklemeye devam etmektedir. Amerikan seçimlerini kim kazanırsa kazansın bu havlayan köpeğe sahiplik etmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Filistin'e destek verdiğini iddia eden devletler zalim Esad rejimine karşı sergiledikleri tavrın en azından bir benzerini İsrail'e karşı sergilemesi gerektiğin belirten Yılmaz, “İsrail ile siyasi, askeri, ekonomik bütün ilişkiler kesilmelidir. Şov ile Filistin davasına sahip çıkılmaz. Gerçek uygulamalar gerekmektedir. Bir an önce İsrail'e karşı ambargo başlamalıdır. Ambargo uygulanmadıkça bu sahte söylemlerin halkı kandırmak için bir iç siyaset malzemesi olduğu anlaşılacaktır” diye konuştu.

Kudüs davası ümmetin birinci meselesi olması gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Unutulmamalıdır ki kutsallarını öncelemeyen, Kudüs'ün özgürlüğünü öncelemeyen hiç bir hareket İslami değildir” dedi. Direniş hareketlerine de seslenen Yılmaz direnişçiler bir an önce aralarındaki ihtilaflara son verip küresel bir direniş bloğu oluşturmalı. Müslüman halklara ve özgürlük sevdalılarına öncülük etmelidir” ifadelerini kullandı.

merhabahaber.com YUNUS ALTINBEYAZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.