Güçlü aile güçlü toplum

Güçlü aile güçlü toplum

HAY-DER Genel Başkanı Nevzat Laleli, “Güçlü toplum; aileden başlayarak o toplumu oluşturan bütün insanların birbirleri ile kenetlenmiş olmasıdır. Güçlü toplumunun temeli güçlü ailedir” dedi

Hayırda Yarışanlar Derneği (HAY-DER) beş mutluluğun bir arada yaşadı. HAY-DER Genel Başkanı Nevzat Laleli, Genel kurul öncesi yaptığı açıklamada; “Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan ayları, Anadolu’nun birçok il ve ilçesinde bir hafta öncesinden başlayan fener alayları ile kutlanırdı. HAY-DER de bu geleneği benimseyerek 17 Nisan'da başlattığı çalışmalarla üç ayları kutlamış oldu. Üç aylar, bizim için başlı başına bir mutluluk kaynağıdır” dedi.  HAY-DER'in 2. Olağan Genel Kurulu'na dernek üyeleri ve misafirler katıldı. Genel Kurulda yapılan seçimler sonucunda Makine Mühendisi Nevzat Laleli Başkanlığa, Doktor Kazım Sezen, İşletmeci ve sanayici Orhan Candan, Emekli bürokrat İhsan Uslu ve esnaf Akil Gül asil idare heyeti üyeliklerine ittifakla tekrar seçildiler Yönetim kurulu yedek üyeliklerine ise İletişim Uzmanı Efkun Emek, İnşaat Mühendisi Ali Özeroğlu, Memur Harun Mansız, Faruk Kaplan ve Mücahit Karapınar getirildiler. Denetleme kuru asil üyelilerine Doktor Mustafa Genel, Avukat Mustafa Vahdet Sürücü, Emekli sanayici Abdülkadir Evkaya, yedek üyeliklerine ise Sanayici Enver Bıyıklı, Mustafa Zayıf ve Mustafa Arslan getirildi.

MUTLU İNSAN GÜÇLÜ AİLE

Hizmet-İş sendikası ev sahipliğinde yapılan gece  Medine İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Muhammed Sedat Özmen’in okuduğu Kur’an-ı Kerim'le başladı.  HAY-DER Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtma başkanı Orhan Candan, “HAY-DER’in dünya kurulduğu günden başlayan ve kıyamete kadar da devam edecek olan Hak ve Batıl mücadelesinde Hak tarafında belirledi ve bu yarışmaya dernek olarak katılmasının üç yılını doldurarak 4 yaşına bastı' demiştir. Bu tebrik edilecek bir haldir. Her kesin nefsine uyduğu ve güçlü olanın yanında yer aldığı günümüzde, HAY-DER mensupları, azimle ve gayretle Hak’kın ve haklının yanında yer almışlardır” demiştir. HAY-DER’in hedefleri arasında bulunan 'Mutlu insan, Sağlam aile, Güçlü toplum' sıralamasında ilk iki konunun ilim adamları tarafından, verilen konferanslarla tarif edilmiş olmasına rağmen bu gece yapılan gecede üçüncü hedefinin yani 'Güçlü toplum'un ne olup olmadığının misafirlere ve kamuoyuna açıklanmasıdır” dedi.

KAFİRLERİ BOZGUNA UĞRATTIK

Bu konuda slaytlarla bir konferans veren HAY-DER Genel Başkanı Nevzat Laleli, şunları söyledi: “Güçlü toplum, Allah Resulü Hazret-i Muhammed’in kurduğu toplumdu. Bu toplumdur ki ilimde, ahlak da, hukuk da, ekonomi de, siyasette en güzel ve örnek bir medeniyeti kurmuş, insanlar neye inanırsa inansınlar o toplumda mutlu yaşama imkânı bulmuşlardır. Bu sebeple o çağa 'altın çağ' denilmiştir. Bu çağda 300 mücahit, bütün imkân ve teknik üstünlükleri ile karşılarına çıkan bin kişilik Müşrik ordusunu Bedir de yenmiştir.

Aynı Güçlü toplum yapısını devam ettiren Emeviler, Abbasiler, Selçuklular ve son olarak da Osmanlılar da değişik zamanlarda mesela Sultan Alparslan Malazgirt de 40 bin kişi ile 100 bin kişilik Romen Diyojen’in ordusunu, 18 Mart 1915 Çanakkale’ye yığılan yedi düvele karşı göğsünü siper eden Mehmetçik de orada destanlar yazarak düşmana “Çanakkale geçilmez” demesini bilmişlerdir” demişti.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.