Gençlik’te edebiyat şenliği

Gençlik’te edebiyat şenliği

Özel Gençlik İlk/Ortaokulu, Gençlik Edebiyat Şöleni düzenledi. Çocuk Edebiyatının sevilen yazarlarından Fatma Çağdaş Börekçi, Zekiye Çoban, Bülent Ata, Fatih Turanalp gibi isimlerle Özel Gençlik İlk/Ortaokulu öğrencileri Edebiyat Şöleni vasıtasıyla bir ar

Gençlik öğrencileri şimdiye kadar severek okudukları kitapların yazarlarıyla tanışıp söyleşi yaptılar, zihinlerindeki soruları sorup meraklarını giderdiler. Yazarlara kitaplarını imzalatıp kitaplıklarında saklayacakları güzel bir hatıra bıraktılar. 13-14 Mayıs tarihinde gerçekleşen program ilk olarak eğitimci-yazar Ulvi Kubilay Dündar’ın yönettiği bir panelle başladı. Panelde katılımcı yazarlarımız öğrencilere bir kitabı oluşurken hangi aşamalardan geçtiğini ve yazarlık öyküleri hakkında bilgi verdiler. Çocuk kitaplarını ve dergilerini resimleyen Sıddıka  Tasa da çizimleriyle öğrencilerin ilgi odağı oldu. Programın ikinci bölümü okul bahçesindeki uçurtma şenliğiyle devam etti. Yazarlara kitapları imzalatan öğrencilere uçurtmalar hediye edildi. Uçurtmalarını alan öğrenciler büyük bir mutlulukla uçurtmalarını gökyüzüne uçurdular. Pamuk şekeri ikramıyla mutluluklarını ikiye katlayan Gençlik öğrencileri unutulmaz bir gün yaşadı.

KİTAPLARLA DOST EDİNDİRİYORUZ

 Programı organize eden Özel Gençlik Ortaokulu Türkçe Zümresi tarafından yapılan açıklamada ise “Biz Gençlik İlk /Ortaokulu olarak öğrencilerimize ana sınıfından 8.sınıfa kadar okuma alışkanlığı kazandırma çalışmalarına büyük ölçüde önem vererek bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya özen gösteriyoruz. Bu anlamda da her fırsatta farklı ve öğrencilerin ilgilerini çekecek etkinliklere yer vermeye çalışıyoruz. Edebiyat ve şenliği bir araya getirmek aslında biraz da bu niyetle gerçekleşmiş bir proje oldu. Teknolojinin zirvede olduğu günümüz dünyasında maalesef çocuklarımız teknolojiye ne kadar yakınsa kitaplardan da giderek uzaklaşıyorlar.’İlk Emir hayat Tarzım’ sloganıyla yola çıktığımız bu yolda öğrencilerimizi kitaplarla dost edindirmeye ve bu alışkanlıklarını hayat boyu sürdürebilmelerine öncülük etmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.